DEPREMDEN MUCİZEVİ KURTULUŞLAR

İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Geçen her saniyenin önemi olduğunu belirten yetkililer titizlikle çalışmaları sürdürüyor.

PAYLAŞ

İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Geçen her saniyenin önemi olduğunu belirten yetkililer titizlikle çalışmaları sürdürüyor. 
Merkez üssü İzmir’in Seferihisar İlçesi olan depremde en çok etkilenen ilçelerden olan Bayraklı’da, enkaz altında kalan vatandaşların kurtarma çalışmaları devam ediyor. 
Saatler süren çalışmaların ardından enkazdan çıkarılan mucizevi kurtuluşların yanı sıra birçok vatandaşında hayatını kaybettiği kaydedildi. 

Rıza Bey Apartmanı’nda 33 saat sonra sevindirici haber gelmişti. Enkaz altında 33 saat bir kapının altında yaşam mücadelesi veren Ahmet Çitim uzun uğraşlar sonucu sağlıklı bir şekilde kurtarıldı.

Depremde enkaz altında kalan 62 yaşındaki Halim Sarı’dan da yaklaşık 26 saat sonra sevindirici haber geldi. Ve Sarı yaralı olarak enkazdan kurtarıldı.

Bayraklı İlçesindeki Doğanlar apartmanı enkazında göçük altında kalan Ege Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Seher Perinçek ve 4 çocuğunun 3’ü depremin 23. saatinde enkaz altından çıkarıldı. Bir çocuğunun halen enkaz altında olduğu biliniyor. 

Ege’de meydana gelen depremde kurtarılan bir diğer isim ise İnci Okan. Çöken Rıza bey Apartmanı’nda enkaz altında kalan İnci Okan, 17 saat sonra Sağlık Bakanlığı UMKE görevlisi Edanur Doğan tarafından kurtarıldı. İnci enkaz altında kurtarılmayı beklerken, "Abla çok korkuyorum, elimi tutar mısın" dedi. Enkaz altında ilk müdahaleyi UMKE görevlisi Edanur Doğan yaptı. 

Depremde enkaz altında kalan 62 yaşındaki Emine teyzeyi sağ olarak kurtaran görevliler, yanında bulunan torunu için arama çalışmalarını sürdürüyor. 

İzmir'de meydana gelen depremde en çok etkilenen ilçelerden olan Bayraklı'da, Yılmaz Erbek Apartmanı'nda 53 yaşındaki Fadime Tolu, enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Yaralı kadın, ambulansla hastaneye sevk edildi. 

İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 51’e yükselirken, yaralı sayısı da 896’ya yükseldi. 3’ü ağır olmak üzere 8 kişi yoğun bakımda. Meydana gelen 6.6’lık depremin ardından toplam 850 artçı sarsıntı meydana geldi.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN