Deprem Tırı Fethiye'de 

AFAD'ın deprem tırı Fethiye'de… Fethiye Kültür Merkezi önünde yer alan AFAD deprem tırını Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ziyaret etti. AFAD deprem tırında vatandaşlara deprem anı simülasyon ile yaşatılırken deprem sırasında neler yapılması gerektiği hakkında bilgiler aktarılıyor. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, 'Deprem bilincini taze tutmamız gerekiyor. AFAD ekibi de 2 gün burada kalacaklar. Tüm Fethiye halkının gelip görmesini isterim' ifadelerini kullandı. 

PAYLAŞ
Deprem Tırı Fethiye'de 
AFAD’ın deprem tırı Fethiye’de… Fethiye Kültür Merkezi önünde yer alan AFAD deprem tırını Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ziyaret etti. AFAD deprem tırında vatandaşlara deprem anı simülasyon ile yaşatılırken; deprem sırasında neler yapılması gerektiği hakkında bilgiler aktarılıyor. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Deprem bilincini taze tutmamız gerekiyor. AFAD ekibi de 2 gün burada kalacaklar. Tüm Fethiye halkının gelip görmesini isterim” ifadelerini kullandı. 
Gerçek Fethiye Gazetesi -

AFAD’ın deprem tırı Fethiye’ye geldi. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde konuşlanan deprem tırında simülasyon ile deprem anı yaşatılıyor. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat beraberinde İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Jandarma Komutanı Ahmet Öztürk ile birlikte deprem tırını ziyaret edip, ilgililerden bilgi aldı. AFAD ilgilileri olası bir depremde neler yapılması gerektiği hakkında bilgiler verip, simülasyon ile deprem anını yaşatıyor. 

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat yaptığı açıklamada, “İlçemiz deprem kuşağında yer alıyor. Deprem sadece ilçemizin değil, tüm dünyanın ortak bir sorunu. Depreme hazırlıklı yakalanmak çok önemli... Deprem sırasında ne yapılması gerektiği bakanlığımız tarafından çeşitli ders ve seminerlerle halkımıza öğretiliyor. Tırımızda simülasyon şeklinde sahte bir deprem ile bilgilendirilme yapılıyor. Deprem bilincini taze tutmamız gerekiyor. AFAD ekibi de 2 gün burada kalacaklar. Tüm Fethiye halkının gelip görmesini isterim” dedi. 

Deprem simülasyonuna katılan gençler, “ Deprem öncesi eğitimleri alıyoruz. Deprem anında ne yapmamız gerektiğini öğrendik. Gelecekte başımıza gelirse burada öğrendiklerimizi uygulayacağız” diye konuştular.

AFAD Deprem Tırı Yetkilisi Enver Gümüşkar, “Bugün ve yarın Fethiye’deyiz. Vatandaşlarımıza deprem anını yaşatıyoruz. Deprem anında yapılması gerekilenleri öğretiyoruz. Muğla ve ilçelerinde hizmet veriyoruz. Tüm ilçeleri sırayla dolaşıyoruz” ifadelerini kullandı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN