Denizlispor Başkanı Ali Çetin'in Fethiye'deki duruşması

Denizlispor Başkanı Ali Çetin ve ailesinin Fethiye Balık Pazarı önünde meydana gelen olayın duruşması, Fethiye 6. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam etti. Başkan Çetin ve ailesinin suçladığı polisler ve vatandaşların da yargılandığı davada olay günü görevli polis memurları da Çetin ve ailesinden şikayetçi olmuştu. Günün duruşmasında Başkan Ali Çetin'in avukat oğlu Evrim Çetin'in yanı sıra polis memurları ve tanıklar dinlendi. 

PAYLAŞ
Denizlispor Başkanı Ali Çetin'in Fethiye'deki duruşması
Denizlispor Başkanı Ali Çetin ve ailesinin Fethiye Balık Pazarı önünde meydana gelen olayın duruşması, Fethiye 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam etti. Başkan Çetin ve ailesinin suçladığı polisler ve vatandaşların da yargılandığı davada; olay günü görevli polis memurları da Çetin ve ailesinden şikayetçi olmuştu. Günün duruşmasında Başkan Ali Çetin’in avukat oğlu Evrim Çetin’in yanı sıra polis memurları ve tanıklar dinlendi. 
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Fethiye Adliyesi’nde devam eden duruşmaya Denizlispor Başkanı Ali Çetin katılmazken; Fethiye 6. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık D.B., müşteki sanıklar polis memuru Vedat İ, Engin Ö, Tolga T, Mehmet K. ile Ali Çetin'in oğlu Evrim Çetin ve tarafların avukatları katıldı. 

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığınca Denizlispor Başkanı Ali Çetin hakkında “Görevi yaptırmamak için direnme”, “Kamu görevlisine hakaret”, “Kamu malına zarar verme”, eşi Sevil ile oğulları Evrim ile Nuri Çetin hakkında ise “Kamu görevlisine hakaret”, “Görevi yaptırmamak için direnme”, polisler hakkında “Kamu görevi nedeniyle kasten yaralama" suçlamalarından hazırlanan iddianame kabul edilmişti. Fethiye 6. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık D.B., müşteki sanıklar polis memuru Vedat İ., Engin Ö., Tolga T., Mehmet K. ile Ali Çetin’in oğlu Evrim Çetin ve tarafların avukatları katıldı. Çetin’in oğlu Nuri Çetin’e karşı işlediği kasten yaralama suçuyla yargılanan D.B., üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini, olay anında elinde bıçak bulunmadığını ve olayı yatıştırmak amacıyla müdahale ettiğini savundu.

Sanık ve polis memurlarının cezalandırılmasını isteyen Evrim Çetin ise “Polis otosunda ve emniyette hakarete uğradık ve darp edildik. İddianamede yazılı olan basit tıbbi müdahaleyle iyileşecek kasten yaralama suçundan değil işkence suçundan cezalandırılmalarını istiyorum” dedi.

Gözaltına aldığı şahsın kendisine küfür edip, ayaklarına tükürdüğünü iddia eden polis memuru Vedat İ. de yaşanan olaylar nedeniyle üzgün olduğunu belirtti. Tanık olarak ifade veren A.T., Fethiye'de 35 yıldır çiçek sattığını, olay anında balık halinde bulunduğunu belirtti. Olay sırasında kendisine spor başkanı olduğu söylenen kişinin etrafa sürekli küfür ettiğini iddia eden A.T, “Sonra bu kişiler gelen iki polise vurdular. Ben de ‘Memurlar dayak yiyor’ diye çığlık attım. Biber gazı yere düştü. Onu aldım. Bunun üzerine yoldan geçenler de olaya dahil oldu. Bu kişiler çok dayak yedi. İçlerinden bir kadın da bu sırada görüntü çekmeye çalışıyordu” ifadelerini kullandı. 

Tanık D.Z, hastanede görevli olduğunu; “Tomografi çekerken herhangi bir sorun yaşanmadı. Sırayla Ali bey ve oğlunu aldım. Ama dışarı çıkıldığında bağrış çağrış olmadı. Ali Çetin’in, Cumhurbaşkanına hakaret ettiğini ve polislere küfrettiğini duymadım” şeklinde konuştu. 

Tanık Y.E.G da olay anında Balık Pazarı’ndan dışarıya çıkarılmaya çalışılan Ali Çetin'in hem etrafa hem de polislere küfür ettiğini ve saldırdığını ileri sürdü. Y.E.G, “Ali Çetin zapt edilemiyordu. Devamlı küfrediyordu. Esnaf küfredilmemesini istiyordu. Kargaşa, Balık Hali dışında yol ortasında oldu” diye konuştu. 

Olayda suçlanan polis memurları suçlamaları kabul etmediklerini dile getirerek, Başkan Ali Çetin ve ailesinin görevli memura küfür ve hakaret yağdırdıklarını ayrıntılı şekilde anlattılar. Mahkeme heyeti, diğer taraf ve tanıkların da dinlenmesinin ardından duruşmayı erteledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN