Deniz Arama Kurtarma Gönüllüleri Toplantısı Yapıldı

Deniz Arama Kurtarma Gönüllüleri ile ilgili toplantı Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Güzide Özkaya'nın başkanlığında, DAKSAR Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Argıç, DAKSAR Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Miraç Adnan İrigül, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Engin Erçetin ve Deniz Ticaret Odası Fethiye Temsilcisi Mehmet Eskici'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

PAYLAŞ

Toplantıda deprem bölgesi olan Fethiye’nin ileride karşılaşabileceği sorunlardan, körfezle ilgili yapılması planlanan durumlara ve deniz ticaretinin yoğun olduğu Fethiye’de, denizde arama kurtarma gönüllüleri oluşturulması gibi çeşitli konularda ön görüşme gerçekleştirildi. Arama Kurtarma Gönülleri programı dâhilinde gerçekleştirilen görüşmede, karada yapılacak müdahalelerin yanı sıra deniz üzerinde de gerçekleşebilecek olası durumlar için önlem alınması gerektiği konusuna vurgu yapıldı. Denizcilik faaliyetlerinin yoğun olduğu Fethiye’de hem karada hem de denizde gerçekleşebilecek olağanüstü durumlarda, kara ile deniz bağlantısının önemine dikkat çekilerek, tahliye ve ulaşım konularında bağlantılı çalışılması gerektiği görüşüldü. 
Fethiye Belediyesi toplantının sonundatoplumun bilinçlendirilmesi için, kriz yönetimi, afet bilinci ve ilk yardım konularında Arama Kurtarma Gönüllüleri’nin programlarına destek vereceğini söyledi. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN