Demir, 'Sağlıkçılar Çözüm Bekliyor'

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir'in, AK Parti Fethiye Gençlik Kolları tarafından Fethiye Devlet Hastanesi'nin girişine astığı pankartla ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı. İlçe Başkan Demir açıklamasında devlet hastanesine asılan pankartı eleştirerek 'Sağlıkçılar reklamlı teşekkür değil, sorunlara çözüm bekliyor' ifadesini kullandı.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir açıklamasında “Korona virüsü tüm yıkıcı ve öldürücü etkisiyle, dünyada ve ülkemizde yaşamsal bir tehdit olmaya devam etmektedir. Ülkemizde ilk vakası 11 Mart’ta görülen korona virüse bağlı olarak, bugün itibariyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 461 olmuştur. Ülkemizdeki toplam vaka sayısı ise 127 bin 659 olarak kaydedilmiştir. Günlük hayatımızı tamamen değiştiren bu virüse karşı, bilim adamları aşı başta olmak üzere tıbbi çalışma ve araştırmaları sürdürürken, sağlık çalışanları ise hastalara en yakın meslek grubu olarak, birer bir bu mücadelenin en ön cephesinde mücadele etmektedirler. Tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Fethiye’de tüm sağlık çalışanları, geceli gündüzlü fedakarca bir mücadelenin içine girerek, halkımızın sağlığının korunması adına emek vermektedirler. Bu emeklerinin karşılığı olarak onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Fakat ne yazık ki; sağlık çalışanlarına teşekkür etmeyi bile istismar edenlerin, bunu kamu kurumlarını dahi kullanarak reklama çevirenlerin olduğunu üzülerek görmekteyiz.  AKP Fethiye Gençlik Kolları, Fethiye Devlet Hastanesi girişine bir pankart asmış, astığı pankartla güya sağlık çalışanlarımıza teşekkür etmek istemişlerdir” şeklinde ifadeler kullandı.

Açıklamasına devam eden Başkan Demir, “Teşekkür içten ve samimi olursa yerini bulur, anlamlı olur. Teşekkür kendi reklamını, üstelik bir kamu kurumu olan devlet hastanesini alet ederek yapılırsa hiçbir anlamı kalmaz. Zira asılan bu pankart sağlık çalışanlarımızı onurlandırmamış, aksine AKP Teşkilatı’nın kendi reklamlarını yapmalarından ötürü, sağlık çalışanlarımızı üzmüş ve incitmiştir” dedi.

Açıklamasını sürdüren CHP Fethiye İlçe Başkanı Demir, şu ifadeleri kullandı;  

“Sağlık çalışanlarımız siyasal iktidar konumunda bulunan ve sağlık başta olmak üzere ülkenin tüm bakanlıklarını yöneten AKP’den kuru bir teşekkür yerine, eksik durumunda olan malzemelerin tamamlanmasını beklemektedirler. Sağlık çalışanlarımız reklam pankartları yerine, koruyucu tulum beklemektedirler. Sağlık çalışanlarımız reklam pankartı yerine; maske, önlük, yüz siperliği beklemektedirler. Sağlık çalışanlarımız reklamlı teşekkür yerine, fiziki çalışma ortamlarının iyileştirilmesini ve çalışma saatlerinin adil bir şekilde düzenlenmesini beklemektedirler. Sağlık çalışanlarımız AKP iktidarından kuru teşekkür yerine, atamaları en kısa sürede yapılacak denmesine rağmen, hala yapılmayan sağlık personeli atamalarının bir an önce yapılmasını ve iş yükünün azaltılmasını beklemektedirler. Sağlık çalışanları aslında özet olarak AKP’ye ve onların teşkilatlarına, kısaca “gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz” demektedirler.  Biz Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Örgütü olarak, kamu kurumlarının bir reklam panosu, bir ilan tahtası olarak kullanılmasını devlet terbiyemize ve siyasi kültürümüze yakıştıramıyoruz. Bizler kamu kurumalarını kullanarak, kendi reklamımızı yapmayacağız. Biz belediyenin bize gösterdiği yerlere reklamlarımızı ve ilanlarımızı koyacağız. Biz özrümüzü de teşekkürümüzü de kentimizin içinde, halkımızın yanında yaparız. Biz, belediyemizin bize gösterdiği ve uygun olan yerlere, kent içindeki noktalara teşekkür ilanımızı asacağız. CHP Fethiye İlçe Örgütü olarak, bu zorlu süreçte kendi canlarını dahi tehlikeye atarak, ailelerinden uzakta günlerce nöbet tutarak çalışan, toplum sağlığı için emek veren tüm sağlık çalışanlarımıza bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyoruz. Biz sağlık çalışanlarımızın her daim yanında olacağız, onların tüm sıkıntı ve sorunlarını gündeme getireceğiz. Biz reklam kokan, samimiyetsiz pankartlarla değil; meydanlarda, sokaklarda sağlık çalışanlarının sesi olmaya, onların haklı taleplerini haykırmaya devam edeceğiz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN