Davutoğlu Fethiye'de sevgiyle karşılandı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Fethiye ilçe teşkilatının genel kurul toplantısı için geldiği Fethiye'de esnaf ziyaretleri sırasında sevgiyle karşılandı. Fethiye şehir merkezinde esnafların sorunlarını dinleyen Davutoğlu, vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

PAYLAŞ

Gelecek Partisi Fethiye İlçe Teşkilatı 1. Olağan Genel Kurulu için Fethiye’ye gelen Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nu, vatandaşlar sevgiyle karşıladı. Esnaflar ve vatandaşlarla sohbet eden Genel Başkan Davutoğlu, talep ve sorunları da dinledi. Kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmayan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, esnaflara kolaylık diledi. Ülke olarak zor bir dönemden geçtiğimizi vurgulayan Davutoğlu, Fethiye’yi çok sevdiğini bir kez daha dile getirdi. Fethiye’de bir durakta ki taksiciler ile sohbet eden Davutoğlu, 15 yıldır gece gündüz taksicilik yapan Meral Gökçe isimli kadın taksiciyle sohbetinde “size ödül vermek lazım” ifadelerini kullandı. Meral Gökçe, Metin Tunç ve Abdurahman Yürümez isimli taksiciler, “Sürücü esnafı olarak çok zor durumdayız. Pandemi nedeni ile tüm sektörlerde işler durdu. Borçlar birikti. Sizleri yönetime bekliyoruz” şeklinde konuştular. Sevim Yıldız isimli bir esnafta “kiramızı ödeyemez durumdayız. Hiçbir destekten yararlanamadık. Destek verildi deniyor. Ortada bir destek göremedik” şeklinde konuşup, sizlerden destek istiyoruz. Bizlerin sesi olun” ifadelerinde bulundu.

MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ
Daha sonra Fethiye’de görev yapan muhtarları ziyaret eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü ve muhtarlar tarafından karşılandı. Dernek merkezinde gerçekleşen ziyarette Davutoğlu’na çiçek takdim edildi. Muhtarların çalışmaları hakkında bilgiler alan Genel Başkan Davutoğlu, sorunlarını da dinledi. Fethiye’nin tek kadın Muhtarı Süzen Taşan ile sohbet eden Davutoğlu, “Türkiye’de ilk seçimler muhtarlar için yapılmıştır. Mahalle temsilcilerimizi seçerken muhtarlarımıza danışacağız. Türkiye’de ilk Muhtarlar Gününü başbakanlığı döneminde ilan ettim” dedi. , Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü’de, Fethiye’nin imar planı sıkıntısı olduğunu belirterek, vatandaş çocuğunu evlendirmek için ev yapacak, plan yok. Ama ev yapınca kaçak bina yapılmış oluyor. Şimdi de yıkım başlatıldı. Gariban halkımız imar planı olmadığı için ev de yapamıyor. Yapınca da evi yıkılıyor. Ceza ile karşılaşıyor” dedi.
 

Erdoğan Karagöz

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN