'Cumhuriyetimizin ve Atamızın mirasları emin ellerdedir'

MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, 'Millî mücadelenin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 82. yılında saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz' dedi.

PAYLAŞ

MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, “Tarihe yön veren Ulu Önder, milletçe verilen mücadeleyi taçlandıran Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere pek çok büyük esere imza atmış, maddi ve manevi mirasını milletimize adamıştır. O’nun çetin zorluklara rağmen kurduğu eserleri ileriye taşımak, gösterdiği hedeflere kendisinin de ilke edindiği üzere akıl ve bilimin rehberliğinde yürümek, vefa borcumuzdur. Millî birlik ve beraberliğimizin teminatı olan Cumhuriyeti yükseltmek ve yüceltmek ise ilk görevimizdir. Çalışmak, azim ve kararlılıkla millî, manevi değerlerimizi korumak ve yaşatmak, dışa bağımlılığımızı en aza indirmek milletçe en ulvi ülkümüz olmalıdır. 
Yalnızca ufku değil ufkun ötesini de görebilen bir bakış, O’nun bıraktığı mirasa sahip çıkmak demektir. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak biz biliyoruz ki; aziz mirası Türk gençlerinin gözlerindeki ışıkta, yüreklerindeki cesarette, damarlarındaki asil kandadır. 
Cumhuriyetimizin ve Atamızın mirasları emin ellerdedir. Ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN