Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu 3,5 milyar insan izliyor

56. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 6. etabı için Fethiye'ye gelen Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, 'bu organizasyonları, bu bölgede yapmaya devam edeceğiz. Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini tüm dünyaya sergileyeceğiz' dedi. 

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

56. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 6. etabı olan Fethiye – Marmaris etabında da organizasyonun başında bulunan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Fethiye’de Kaymakam Eyüp Fırat, İlçe Gençlik Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, Muğla İl Gençlik Spor Müdürü Ömer İlman ve diğer yetkililerle kısa bir toplantı yaptı. Organizasyonun Fethiye ayağında da herhangi bir sorun yaşanmadığını anlatan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, “Türkiye’nin güzelliklerinin tanıtımı için çaba gösteriyoruz. Turzime katkı sağlayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı. Küçükbakırcı “56. uluslararası Cumhurbaşkanlığı Türkiye bisiklet turunun, 6. Etabındayız. Ülkemizin en güzel yerlerinden Fethiye’de bulunmaktayız. Bu sene ki katılım 55’in en yüksek katılımı, bundan daha fazla katılım kabul edemiyoruz. Yaklaşık Cumhurbaşkanlığından 1 ay kala kayıtları kapattık. 176 tane dünya sporcusu var burada. Amerikalısı, İtalyanı gönüllü olarak buradalar, ülkemizin tarihi güzelliklerine şahit oluyorlar. Bunların dönüşü inşallah çok uzak değildir. Eurosport’ta 3-3,5 milyar insan ülkemizi görüyor ve izliyor. Organizasyon eksiksiz olarak devam ediyor. Burada olmaktan son derecede mutluyum. Böyle bir hava, böyle bir yer dünyada eşine rastlanmayacak kadar önemli bir yer. Organizasyonları bu bölgede yapmaya devam edeceğiz. En güzel otel bizde, en güzel doğa bizde. Turzime katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.
BAZI ETAPLARDA ZORLANDIM
Türkiye Şampiyonluğu, Balkan Şampiyonluğu ve Avrupa’daki Uluslararası yarışlarda çeşitli dereceler elde eden milli sporculardan Oğuzhan Tiryaki ise “Aslında tur Nevşehir Kapadokya da başlayacaktı, kar yağışı nedeniyle Konya’ya ertelendi. Konya’dan başlayıp, Alanya, Kemer, Fethiye şeklinde buraya kadar geldik. En sonunda da İzmir – Kuşadası’nda son bulacak. Bazı etaplarda zorlandım. Takım olarak güzel yerdeyiz. Eksikliklerimiz var ama organizasyonlarda tespit ettiğimiz için, eksiklerimizi tamamlayarak güzel derecelere ulaşacağımızı düşünüyoruz. Covid 19, tüm dünyayı olduğu gibi bisiklet branşını da etkiledi, sokağa çıkma yasakları oluyordu. Sonra yarışlarımız epey bir ertelendi, bizim için büyük bir eksiklik oldu, olumsuz yönde etkilendik” dedi. 

 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN