Cumhurbaşkanından Anlamlı Hediye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın haftanın her günü saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabilecekleri açıklanan 65 yaş ve üstü vatandaşlar için gönderdiği maske ve kolonyalar Muğla'ya ulaştı.

PAYLAŞ

Seydikemer'in 65 mahallesinde bulunan yaşlılara maske ve kolonyaların yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kaleme alınan mektup da muhtarlar aracılığı ile ulaştırılacak.

Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu ve Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 65 yaş ve üstü vatandaşlara maske dağıtımına katıldı.

"Normalleşme süreci içerisindeyiz."

Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, maske dağıtımı ile ilgili olarak "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 65 yaş üzeri büyüklerimiz için hazırlanmış olan paketler içerisinde maske, kolonya ve Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajları var. Tüm Türkiye'de olduğu gibi bu hafta da paketler bize ulaştı. Bugün itibariyle 65 Yaş ve üzeri büyüklerimize dağıtımını Kaymakamlığımız ve Seydikemer Belediyemiz koordinasyonu ile ilçe genelinde başlatılacak. Normalleşme süreci içerisindeyiz, bu vesileyle şu önemli hususuda hatırlatmakta fayda görüyorum. İlçemiz şu süreç içerisinde çok büyük sıkıntılar yaşamadık. Ancak şu üç kurala uyulması konusunda hassasiyet rica ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız da defalarca bu şekilde ikazlarda bulundu.Özellikle el hijyenine temizliğimize dikkat etmemiz gerekiyor. Sosyal mesafeye mutlaka dikkat etmemiz gerekiyor. Maske kullanımını mutlaka ihmal etmememiz gerekiyor.Bu süreç içerisinde çok büyük bir olumsuzluk yaşamamakla beraber normalleşme süreci içerisinde de aynı şekilde olumsuzluklar yaşamamak için bu bahsettiğim kurallara hassasiyetle hep beraber dikkat etmemiz gerekmektedir. Bu zamana kadar Kaymakamlığımız mazeretiyle alınan tedbirlere büyük hassasiyet gösteren başta tüm esnaflarımıza Seydikemerli saygı değer hemşerilerimize özellikle şükranlarımı sunuyorum.Bu süre içerisinde kararların ve tedbirlerin uygulanmasında gerekli denetimin ve kontrollerin yapılmasında emek gösteren tüm kamu personeline Seydikemer Belediyemize ve Belediye Başkanımız Yakup Otgöz'e tekrar teşekkür ediyorum.Ümit ediyorum ki söylenen kurallara uyarsak salgınla mücadele noktası kısa zamanda güzel sonuçlar alacağımıza düşünüyorum." dedi.

"Bu pandemi sürecini bizler en az etkiyle atlatacağız."

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, ülkemizin koronavirüs sürecini en az etkiyle atlattığını vurgulayarak, kurallara uyulması konusunda vatandaşları uyardı.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz : "Tabiki bildiğiniz gibi ülkemizde yaşanan korona virüs vakası tüm düyadada yaşandı. Ancak ülkemiz bu durumu en az etkiyle atlattı. Bu süreçte başta Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca sağlık çalışanlarına Seydikemer halkı adına teşekkür ederim. Tüm ülkede olduğu gibi Seydikemer ilçemizde de Sayın Cumhurbaşkanımızın 65 ve üzeri vatandaşlarımıza göndermiş olduğu kolonya, maske ve içerisinde bulunan  mektubunu iletiyoruz. İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde İlçemizde ölümlü bir vaka olmadı. Seydikemerli vatandaşlarımızda riayet etti. Pandemi süreci ülkemizde hala bitmemiş olup vatandaşlarımızın kurallara uyması gerekmektedir. Bu pandemi sürecini bizler inşallah en az etkiyle atlatacağız. Seydikemerli vatandaşlarımıza bu süreçte vermiş oldukları destekten dolayı çok teşekkür  ediyorum. Rabbimden bizleri daha güzel ve sağlıklı günlere ulaştırmasını niyaz ediyorum"

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN