COVID vakaları tırmanışa geçti, Fethiye kırmızıya döndü

Fethiye'de yaz sezonunda Türkiye'nin dört bir yanından gelen yerli ve yabancı turist akını ile toplu yapılan düğün, davet ve etkinlikler Kovid-19 vakalarını arttırdı. Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar (HES) verilerine göre Fethiye yine kırmızıya döndü.

PAYLAŞ
COVID vakaları tırmanışa geçti, Fethiye kırmızıya döndü
Fethiye’de yaz sezonunda Türkiye’nin dört bir yanından gelen yerli ve yabancı turist akını ile toplu yapılan düğün, davet ve etkinlikler Kovid-19 vakalarını arttırdı. Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar (HES) verilerine göre Fethiye yine kırmızıya döndü.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Fethiye ve Seydikmer’de Covid-19 vaka sayıları tekrar tırmanışa geçti. Son günlerde yurt genelinde olduğu gibi Muğla il genelinde de Covid-19 vaka artışları devam ediyor. Yüzde 94.2 ile aşılamada lider olan Muğla’da aşı olmayanlar ve maske, mesafe, hijyen kurallarına uymayanlar dikkat çekiyor. Aşılamaya güvenip, toplu yapılan düğün, davet ve etkinliklerin vaka artışlarının nedeni olarak görülüyor. Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında Fethiye’nin genelinde yoğun bir kırmızılık gözlenirken, bölgedeki kovid-19 yoğunluğu vatandaşları tedirgin etmeye başladı.  Fethiye Devler Hastanesi yetkililerinden alınan bilgiye göre 14 kişilik yoğun bakım ünitesi doldu. Covid-19 için ayrılan serviste yatan hasta sayısı da 60’lara kadar çıktı. Hastalığı ağır atlatanların çoğunluğu ise aşı olmayanlardan oluştuğu öğrenildi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN