Çocuklara Zaman Yetmedi

Covid-19 önlemleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 0-15 yaş arası çocuklar, üçüncü kez 4 saatliğine özgürlüğün tadını çıkarırken bu verilen zaman onlara yetmedi. Çocuklar, pek çok yere alınmadıklarını ifade ederek 'Bu 4 saatlik zamanı sokaklarda gezerek geçiriyoruz. Sahilde gezen arkadaşlara ceza kesilmiş. Sahile çıkmıyoruz' diye konuştular.

PAYLAŞ

Koronavirüs vaka ve can kaybı sayılarının giderek azalmasının ardından 2. Normalleşmenin kademe kademe başlatıldığı Türkiye’de sosyal mesafe kurallarına uymak ve maske takmak kaydıyla 0-15 yaş arası çocuklar da üçüncü kez sokağa çıktı. Saat 11:00’den itibaren Fethiye’de de cadde ve sokakların yanı sıra kordon boyu ve Beşkaza Meydanı çocuklarla doldu. Havanın serin olması nedeniyle paten kayıp bisiklet süren oldukça fazla çocuk objektiflere takıldı. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önündeki merdivenlerde aileleriyle ve arkadaşlarıyla oturan çocukların oldukça mutlu olduğu gözlendi.

Beşkaza Meydanı’nda paten kayıp bisiklete binen çocuklar, birkaç saatlik iznin tadını doyasıya çıkardılar. Evde çok sıkıldıklarını ve tekrar eve gitmek istemediklerini söyleyen çocuklar, maske takmaya da özen gösterdiler. Çocuklar, 4 saatlik iznin kendilerine yetmediğini, pek çok yerin kapalı olduğunu, açık olanların da kendilerini almadığını ifade ederek iznin uzatılmasını istediler.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN