Çoban, gençler devraldığı bayrağı daha ileri taşıyacaktır

İyi Parti Fethiye ilçe başkanı Ali Fatih Çoban, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

PAYLAŞ

Ali Fatih Çoban, mesajında şunları kaydetti:
“Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 102 yıl önce 19 Mayıs’ta Samsun’dan başlattığı mücadele, Türk Milleti’nin bağımsızlık zaferinin tohumudur. Atatürk’ün milletiyle verdiği bağımsızlık mücadelesi, ülkemizle sınırlı kalmamış dünyada bağımsızlık hareketleri dönemini başlatarak mazlum milletlerin mücadelesine de örnek olmuştur. Atamız, kurtuluş mücadelesiyle ülkemizi sadece işgalden kurtarmayı değil, askeri ve siyasi bağımsızlığın yanında ekonomik, hukuki, kültürel her alanda bağımsızlığı hedeflemiştir.
Atamız, zaferle taçlanan Kurtuluş Savaşı’ndan sonra çağdaş medeniyetlere ulaşma hedefiyle çok önemli devrimleri de hayata geçirmiş olup, bu devrimleri ise gelecek olarak gördüğü gençliğe emanet bırakmıştır. Türk milleti, insan hakları, demokrasi, hukukun üstünlüğü ekonomik bağımsızlık anlayışı ile ülkemizi kalkındırmak için daha çok çalışacak, devraldığı bayrağı daha ileri taşıyacaktır. Bu, Atamızın bize en anlamlı öğretisidir.
Milli mücadelenin önderi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanımız için canını feda etmiş şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum."
 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN