Çoban, 'Asıl engelli, eve hapsetmeye çalışan kafalardır'

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile yazılı bir açıklama yaparak, 'Asıl engelli olanlar bu vatandaşlarımızı eve hapsetmeye çalışan sorunlu kafalardır' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile yazılı bir açıklama yaparak engelliler ve yakınları için her türlü tedbirin yasal olarak düzenlemelerle alınması gerektiğini vurguladı. Ali Fatih Çoban, yaptığı yazılı açıklamada, “Engellerin, engel olmasının en önemli sebebi ayrımcılıktır. İYİ Parti engelli vatandaşlarımızın bizim annelerimiz, babalarımız, kardeşlerimiz, arkadaşlarımız, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, komşularımız olduğunun bilinciyle çalışmaktadır.
Engelli vatandaşlarımızla ilgili yapılması gereken ilk şey insanların zihinlerindeki engelleri ortadan kaldırmaktır. İYİ Parti olarak bizim sorumluluğumuz engelli yurttaşlarımızı toplumsal yaşamdan dışlamadan, onların her alanda karşılaştığı engelleri ortadan kaldırmaktır.
Maalesef bugün ülkemizde engelli vatandaşlarımızın eğitim alması, çalışması, sosyal hayata katılması engelleniyor. Asıl engelli olanlar bu vatandaşlarımızı eve hapsetmeye çalışan sorunlu kafalardır” dedi.
İYİ PARTİ’NİN ÖNCELİKLİ HEDEFİ
Çoban, “İYİ Parti’nin engelli yurttaşlarımızla ilgili önceliği onların hak ve özgürlüklerden herkesle eşit oranda yararlanmasını sağlamak, kendilerine yönelik hizmetlere ulaşmalarını kolaylaştırmak ve kendi kendilerine yetebilecek, üretken bireyler olmaları için imkânlar sunmaktır. En büyük engelin sevgisizlik olduğunu bilerek, engelli vatandaşlarımızın toplumun aynası olduğunun farkında olarak, onların hayatlarını kolaylaştıracak her türlü tedbiri almak, iyileştirmeleri yapmak İYİ Parti'nin öncelikli hedefidir." ifadelerini kullandı.
 

Emrullah Gök

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN