Çoban, 14 Mayıs Çiftçiler Günü'nü kutladı

İyi parti Fethiye İlçe başkanı Ali Fatih Çoban , tarımın ve çiftçilerin, her zaman desteklemede ilk planda yer almaları gerektiğini bildirdi.

PAYLAŞ

Çoban,14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Korona virüs salgınına işaret ederek, bu dönemde çiftçilerin hayati rol oynadığını artık herkesin kabul etmesi gerektiğini belirtti. Çoban, çiftçilerin yıl boyunca hak ettikleri değerin verilmesini belirtti.
Çoban, şu ifadeleri kullandı:
"Milyonlarca vatandaşımızın açlık çektiği günümüzde, kuraklık, iklim değişiklikleri ve ekonomik krizlere rağmen  zor şartlarda üretmeye çalışan çiftçilerimizin emeğine, kutsal alın terine ne kadar muhtaç olduğumuz apaçık ortadadır. Salgın sürecinde de tarımın, toprağın, çiftçinin vazgeçilmez olduğu iyice anlaşılmıştır. Bu zor günlerde bile üretmeye devam ederek rafları boş bırakmayan çiftçilerimizle ne kadar övünsek azdır." dedi
Çiftçilerin, gıda üretiminin temel taşı olduğunu vurgulayan Çoban, "Salgın dönemi de dahil devamlı tarımın ve çiftçilerin desteklemede ilk planda yer alması gerektirdiğini bildirdi." 
Çoban, tüm zorluklara rağmen en güzel eti, sütü, sebzeyi, meyveyi, tahılı ve yüzlerce gıdayı sofralara getirmek için yoğun çaba gösteren çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı.

Arzu Özlem Sipahi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN