Cıstır'dan CHP'li Başkan Demir'e ziyaret

CHP Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve CHP'li belediye başkanlarının roman vatandaşları için uygulamasını istediği, eylem planı CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ve yönetim kurulu üyelerine anlatıldı. İzmir Romanlar Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdullah Cıstır, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir'i ziyaret ederek, 'Derdimiz CHP'nin iktidara gidiş yolunda roman eylem planında artı 1 kişiye ulaşmak' dedi.

PAYLAŞ

İzmir Romanlar Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdullah Cıstır, ziyarette yaptığı açıklamada, “Hasretle beklediğimiz, bizim için devrim niteliğinde olan Cumhuriyet Halk Partisi meclisi tarafından onaylanan roman eylem planı çıktı. Algıda bütünlük oluşsun diye örgütümüz ve ilçe başkanımız Mehmet Demir’in de desteği ile iktidara gittiğimiz bu yolda, hizmetlerin roman mahallelerine de ulaştırılması adına, önümüzde bir rota var. Genel kurulda yapılan açıklamada, ‘Dezavantajlı gruplara ve yoksul mahallelere belediyelerimizin bütçelerini ayırması gerektiği söylendi’. Biz bunu destur ettik. Romanlarla ile ilgili farkındalık ve çözüm önerisi çalışmalarını yaptık. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, çok iyi bir tutumla ve ilgili kurumlarla bizi ağırladılar. Roman eylem planında 2 yıl yapılacaklar yazıyor. Yerelde hizmete belediyeler ile ulaşacağımız için algıda bütünlük olsun diye ortak çalışmalar yapmak istiyoruz. Partili bir arkadaşınız olarak, örgütümüzü yük ortağı yapmak için roman eylem planı tartışmak ve tartıştırmak için ilçe başkanımıza ziyarette bulunduk. Derdimiz iktidara gidiş yolunda roman eylem planında artı 1 kişiye ulaşmak” diye konuştu.
İKİ DERNEĞİ BİRLEŞTİRECEĞİZ
CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Fethiye’deki romanların iki derneğini birleştireceklerini belirterek, “Genel merkezde taslağı bize dağıttılar. Bizde değerlendirdik. Bende roman olduğuma inanıyorum. Onların içinde doğup büyüdüm. Fethiye’de 4 bin ila 5 bin arasında roman vatandaşımız var. Onların hepsi benim canım, ciğerim. Fethiye’de iki dernekleri var. Biz onları birleştireceğiz. Fethiye’deki romanların yüzde 90’ı benim kardeşim. Elimizden ne geliyorsa yapacağız. Onlarla beraber yola çıkıyoruz. Birlik beraberlik içinde yürüyeceğiz. Gerçekten de her konuya Cumhuriyet Halk Partisi olarak değiniyoruz” şeklinde konuştu.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN