Çıralı, Muğla Ekonomi Değerlendirme Toplantısı'na katıldı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı,  Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirilen 2021 yılı 1'inci Ekonomi Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Toplantıda Muğla'nın ekonomik durumu ve potansiyeli ile devam eden kamu ve özel sektör yatırımları, üretim ve istihdam konuları değerlendirildi.

PAYLAŞ
Çıralı, Muğla Ekonomi Değerlendirme Toplantısı'na katıldı
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı,  Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirilen 2021 yılı 1’inci Ekonomi Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantıda Muğla’nın ekonomik durumu ve potansiyeli ile devam eden kamu ve özel sektör yatırımları, üretim ve istihdam konuları değerlendirildi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, ilçe kaymakamları, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı (FTSO) Osman Çıralı, Muğla Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Öztürk, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, MUTSO Meclis Üyesi Mevlüt Acar, MUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dişcigil, Marmaris Ticaret Odası Genel Sekreteri Taşkın Baykara daire müdürleri, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.
Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Bodrum Deniz Ticaret Odası, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Çalışma ve İş Kurumu tarafından Muğla ekonomisini ilgilendirilen teşvik, hibe ve desteklemelerle ilgili konularda sunum yapıldı. MUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dişcigil’in yaptığı sunumda, ilin 2020 yılı nüfus ve göç durumu, büyüme ve dış ticaret rakamları, sektörel kredi kullanımı, istihdam ve yatırım teşvik durumları ile ilçelere ait yatırım önerileri değerlendirildi. Toplantı, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN