Çinli Turistler Fethiye'yi sevdi

Çin'de yaşamı olumsuz etkileyen korona virüsü tedbirleri tüm dünyada ve Türkiye'de alınmaya devam ederken Fethiye ve çevresi Çinli grupların uğrak yeri olmaya devam ediyor. Fethiye'ye gelen gruplar hava güzel olunca günübirlik tur tekneleri ile Fethiye Körfezi ve 12 Ada turunun yanı sıra Ölüdeniz'de yamaç paraşütü keyfi gerçekleştiriyor.

PAYLAŞ

Türkiye’ye girişte havaalanında termal kameralardan geçerek alınan Çinli turistler ülkemizin turistik bölgelerine gezilerini sürdürüyor. Çin’den gelen gruplar İzmir, Pamukkale, Antalya ve Fethiye’de gönüllerince tatil yapıyor. Fethiye’de hava güneşli ve güzel olunca bir grup, günübirlik 12 Ada turu yaparken; bazı gruplar da Ölüdeniz’de yamaç paraşütü uçuşlarına katıldı. 

Babadağ’ın bin 200 metrelik pistinden Belceğiz Plajı’na uçuş yapan Çinli turistler ülkelerinde aile ve arkadaşlarından dünyayı saran korona virüsüne ait haberleri takip ettiklerini söylediler. Ülkelerinde maskenin tükenmesi nedeniyle Türkiye’den hediyelik eşya yerine bu kez virüsten korunmak üzere maske götürdükleri öğrenildi. 

Rehber Bertuğ Kıymaz yaptığı açıklamada, “Misafirlerimiz Fethiye’de oldukları için çok mutlu. İnsanlarda bir korku var ama Çin hükümeti gerekli tüm önlemleri alıyor. Bu yüzden Çin’den gelen turistlere hoşgörülü yaklaşmamız gerekiyor. Şu anda bir tehlike yok. Sadece medyanın abartılı haberlerinden dolayı insanlar korkuyor. Uçuşlardan önce tüm yolcular kontrol ediliyor. Türkiye’de bulunan tüm maskelerin hepsi Çin’e gidiyor. Söylenenlere göre artık orda maske kalmamış. Çin’den gelen gruplar ülkelerine götürmek üzere Antalya ve Fethiye’den maske almak istedi. Maske bulamadık” ifadelerini kullandı. 

Çinli turistler de “Fethiye’de misafirperverlikten dolayı çok mutluyuz. Fethiye’de denizin ve doğanın tadını çıkarmak istiyoruz. Ülkede durum hakkında bir bilgimiz yok sadece arkadaşlarımızdan aldığımız duyumlar var” diye konuştu. 


 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN