Çiçekçilerde Anneler Günü Yoğunluğu

Fethiye'de korona virüs tedbirleri kapsamında 17 günlük tam kapanmadan 2 gün muaf tutulan çiçekçilerde Anneler Günü yoğunluğu yaşanıyor. Anneler Gününe özel 8 ve 9 Mayıs'ta dükkânlarını açabilen çiçekçiler, satışlardan oldukça memnun. Çiçek satışları sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle gel-al şeklinde veya siparişlere özel adreslere teslim ediliyor. Sude Çiçekçilik İşletmecisi Hamza Özden, 'Bu özel günde müşterilerimiz yürüme mesafesinde dükkânımıza gelip çiçeklerini alabiliyor. Siparişleri evlere kadar götürüyoruz. Güzel bir yoğunluk yaşanıyor' dedi.

PAYLAŞ

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge ile 9 Mayıs Anneler Günü nedeniyle çiçek satışı yapan iş yerlerinin 17 günlük tam kapanmadan 2 gün muaf tutulduğu bildirilmişti. Tam kapanmadan 2 gün boyunca muaf tutulan çiçekçilerde Anneler Günü yoğunluğu yaşanıyor. Fethiye’de sabah erken saatlerde iş yerlerini açan çiçekçiler, telefonla aldıkları siparişler ile dükkâna gelip çiçek alan müşterilerin siparişlerini yetişmekte zorlanıyor. Siparişler sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle gel-al ve siparişlere özel adreslere teslim ediliyor. Evleri çiçekçilere yürüme mesafesinde olan vatandaşlar 10.00-17.00 saatleri arasında yürüyerek çiçek almaya gidebilecek. Telefonla evlere siparişler ise gece 00.00’a kadar devam edecek. 
GÜZEL BİR YOĞUNLUK YAŞANIYOR
Vatandaşların 10.00-17.00 saatleri arasında evlerine en yakın çiçekçiden çiçek alabilmelerinin serbest olduğunu, telefonla evlere siparişlerin ise gece 00.00’a kadar devam edeceğini belirten Sude Çiçekçilik İşletmecisi Hamza Özden, "Öncelikle bize bu imkânı sunan devletimize teşekkür ediyorum. Fethiye halkıda bizleri yine yalnız bırakmadı. Pandemi döneminde çok sıkıntılı günler yaşıyoruz. Bu özel günde müşterilerimiz yürüme mesafesinde dükkânımıza gelip çiçeklerini alabiliyor. Siparişleri evlere kadar götürüyoruz. Güzel bir yoğunluk yaşanıyor. Fethiye halkının anneler gününü en içten dileklerimle kutlar, sağlıklı huzurlu günler dilerim. Siparişleri genelde telefon ve internet üzerinden alıyoruz. Gece 00.00'a kadar siparişleri evlere götürebiliyoruz." diye konuştu.
 

Onur Çadır

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN