CHP’de Mehmet Demir Dönemi Başladı

Geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleşen ve 3 listenin yarıştığı CHP Fethiye ilçe kongresinde seçimi farklı şekilde kazanan turizmci Mehmet Demir kalabalık bir delege grubuyla ilçe seçim kurulundan mazbatasını aldı

CHP'de Mehmet Demir Dönemi Başladı
Siyaset
Geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleşen ve 3 listenin yarıştığı CHP Fethiye ilçe kongresinde seçimi farklı şekilde kazanan turizmci Mehmet Demir kalabalık bir delege grubuyla ilçe seçim kurulundan mazbatasını aldı

Haber Editörü: Erdoğan Karagöz

Geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleşen ve 3 listenin yarıştığı CHP Fethiye ilçe kongresinde seçimi farklı şekilde kazanan turizmci Mehmet Demir kalabalık bir delege grubuyla ilçe seçim kurulundan mazbatasını aldı.  Gerçek Fethiye Gazetesi Muhabiri Erdoğan Karagöz'ün haberine göre; Mehmet Demir ve yeni yönetim kurulu üyeleri daha sonra parti ilçe binasına giderek ilçe başkanı Av. Ali Özgür Kullukçu’ya mazbatayı teslim ederek görev devir teslimi gerçekleştirildi. CHP Fethiye yeni ilçe başkanı Mehmet Demir partide bundan böyle küskünlük ve dargınlığın yaşanmayacağını belirterek “partimizi bir adım öne taşıyacak işlere imza atacağız” dedi. 
Geçtiğimiz pazar günü yapılan 37. olağan genel kurulda CHP Fethiye ilçe başkan adayları Ulaş Yavuz, Ahmet Selim Yücel ile girdiği yarışı farklı şekilde kazanan Mehmet Demir, yönetim kurulu üyeleri ve il delegeleri Fethiye İlçe seçim kurulu müdürü Murat Başkaya’dan mazbatalarını aldı. Sabah saatlerinde beraberinde eşi Fatma Demir kızı İrem Demir ve yeni yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok kalabalık bir grupla Fethiye ilçe seçim kuruluna giden Mehmet Demir mazbatasını alkışlar arasında aldı. 

KÜSKÜNLÜK, DARGINLIK YOK 
Adliye binası önünde beraberindekilerle toplu fotoğraf çektiren Demir burada yaptığı açıklamada CHP’yi bir adım öne taşıyacak işlere imza atacaklarını söyledi. Demir “Burada seçimi halk, demokrasi ve örgütümüz kazandı. Tabandaki arkadaşlarımız örgüte sahip çıktı. Bundan böyle örgütümüzle hareket edeceğiz. Küskünlük ve dargınlık yok. Seçimi geride bıraktık. Partimizi bir adım öne taşıyacak işlere imza atacağız. CHP’nin oyunu 65 bine çıkaracağız. Sözümüzün arkasındayız. Çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız” ifadelerini kullandı. 

KULLUKÇU TESLİM ETTİ
Daha sonra CHP Fethiye ilçe binasına geçen kalabalık grup burada da devir teslim törenini izledi. CHP Fethiye ilçe başkanı Ali Özgür Kullukçu partiye ait tüm defterleri imza ile yeni Başkan Mehmet Demir’e teslim etti. Mehmet Demir burada da partililerinden büyük ilgi gördü. CHP ilçe başkanı Ali Özgür Kullukçu yaptığı son konuşmada “Aday açıklamalarında da hep ilçe binamızdaydık. CHP Fethiye İlçe 37. Olağan Kongresini tamamladık. Göreve seçilen ilçe başkanımız, İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını almıştır. Bu yeni dönemin Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Örgütüne ve Fethiye’ye hayırlı olmasını diliyorum. Delegelerimizin iradesi sandıkta tecelli etmiştir. Yeni seçilen ilçe başkanına, yönetim kuruluna ve il delegelerine görevlerinde başarılar diliyorum. Emin partiyi daha iyi noktalara taşıyacaklardır    “dedi. 

İKİNCİ SIRAYI TALEP EDECEĞİZ
Milletvekilliği seçimlerinde partimiz yetkili kurullarına mutlaka ikinci sırayı Fethiye olarak sizlerin arasından çıkacak adaya talep edeceğiz diyen Mehmet Demir “İlçe başkanımıza bugüne kadar yaptığı hizmetler için teşekkür ediyoruz. Birlik beraberlik içinde bu partiyi yöneteceğiz. Oyumuzu 65 bine taşıyacağız. Taban, sandık ve emek en büyük değerdir. Ben partimde bunları gördüm. Kazanan Mehmet Demir değil Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. Bundan sonra ötekileştirmek ve küskünlük yok. Partimiz bundan sonra cumartesi günleri sabah 08.30’dan akşam 17.00’ye kadar, hafta içi de 19.30’a kadar açık olacaktır. Herkese bir telefon kadar yakınız. Örgütümüze sahip çıkacağız. Milletvekilliği seçimlerinde de 2. sırayı talep edeceğiz. Partimizin içinden ve tabandan gelen birisini istiyoruz. 2 dönem aday olacağım, 3. dönem aday olmayacağım. Ekibime güveniyorum. Herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.    
 

Son Güncelleme: 22 Ocak 2020 12:52

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN