CHP’de Adem Zeybekoğlu Yeniden İl Başkanı Seçildi

CHP Muğla 37’inci İl Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede güven tazeleyen mevcut başkan Adem Zeybekoğlu, 395 delege oyunun, 382 alarak yeniden göreve seçildi. Öte yandan kongrede bir konuşma yapan CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay seçime tek adayla gidilmesini eleştirdi. Erbay; “İzmir'de şuan çarşaf liste ile seçime gidiliyor. Birçok ilde birden fazla aday var. Bu heyecanları yaşamamız lazım. Bizim gençlerimiz bu heyecanı yaşayamıyor. Bu heyecan bize her yerde ihtiyaç."dedi. Milletvekili Erbay, kongre sonrası kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise;“Umut ediyorum ki yeni seçilen yönetim bölen, parçalayan, bahane üreten değil, birleştiren, emek veren, emeğin değerini bilen, yarınlara dair umut olan bir yönetim olur.” İfadelerini kullandı.

CHP'de Adem Zeybekoğlu Yeniden İl Başkanı Seçildi
Siyaset
CHP Muğla 37’inci İl Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede güven tazeleyen mevcut başkan Adem Zeybekoğlu, 395 delege oyunun, 382 alarak yeniden göreve seçildi. Öte yandan kongrede bir konuşma yapan CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay seçime tek adayla gidilmesini eleştirdi. Erbay; “İzmir'de şuan çarşaf liste ile seçime gidiliyor. Birçok ilde birden fazla aday var. Bu heyecanları yaşamamız lazım. Bizim gençlerimiz bu heyecanı yaşayamıyor. Bu heyecan bize her yerde ihtiyaç."dedi. Milletvekili Erbay, kongre sonrası kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise;“Umut ediyorum ki yeni seçilen yönetim bölen, parçalayan, bahane üreten değil, birleştiren, emek veren, emeğin değerini bilen, yarınlara dair umut olan bir yönetim olur.” İfadelerini kullandı.

Haber Editörü: Gerçek Fethiye

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla 37’inci olağan kongresi yapıldı. Tek liste şeklinde gidilen CHP Muğla il Başkanlığı seçimlerinde 395 delege oy kullandı. 395 oyun, 382 alan Adem Zeybekoğlu yeniden CHP Muğla İl Başkanlığına seçildi.Gazi Mustafa Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye CHP İstanbul Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Gökhan Zeybek, CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Suat Özcan ve Burak Erbay, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İyi Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, CHP’li ilçe belediye başkanları, CHP İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

CHP Muğla 37’inci İl Kongresi’nde Divan başkanlığını yapan,CHP İstanbul Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Gökhan Zeybek; “Türkiye’nin 100 yıllık meclis geleneğine hiçbir biçimiyle uymayan tek adam rejimine, her alanda ağır baskı oluşturan bu anlayışı yıkmak için önümüzde 3 yıl var. Tıpkı İstanbul’da Ankara’da yaptığımız gibi tüm ülkede bu baskıcı faşist anlayışı yerle bir edeceğiz. Bizim açımızdan çok önemli bir süreç. Kızılay’ı bile yolsuzluklarının aracı yaptılar. Bunların dışında sevindirici gelişmeler de yaşandı. Son İstanbul seçimlerinde 18-25 yaş arasındaki gençlerin büyük çoğunluğunun CHP’ye oy vermesi, Türkiye’de ilk kez oy kullananların yüzde 62’sinin partimize oy vermesi, gençlerin partimize olan desteğini gösteriyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun İyi Parti ve Saadet Partisi ile kurduğu Millet İttifakını güçlendirmek, diğer partiler ile Millet İttifakını ‘Büyük Türkiye İttifakı’na dönüştürmek için hep birlikte çalışacağız. Genel kurulumuzun Muğla’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Buradan çıkacak sonucun genel merkez ve parti politikalarımızın oluşmasına da katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum” dedi.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, kendisine oy veren partililere teşekkür ederek, bundan sonra daha çok çalışacaklarını belirterek şunları kaydetti; “Türkiye’de bu iktidar sayesinde hangi noktaya geldik. Her gün yeni olumsuzluklarla karşılaşıyoruz. Ülkemiz iyi yönetilmiyor. Bu süreçte CHP’ye çok önemli bir görev düşmektedir. Bu tablonun sona ermesinin yolu CHP iktidarından geçiyor. Ben her zaman örgütlü mücadelenin yanında oldum. Bireysel beklenti içinde hiç olmadım. İl başkanı olduğum süreçte iki seçim geçirdik. Yerel seçimlerde Muğla’da oy kaybedildiği düşünülse de seçimden sonra yapılan araştırmalarda oyumuz arttığı görüldü. Önemli olan yaşadıklarımızdan ders çıkararak yola devam etmemizdir. Türkiye’de büyükşehirler arasında oy artışında 3’üncü sırada yer alıyoruz. Bu sonucun alınmasında bizlerin seçim sonrası çalışmaları etkili olmuştur.”

CHP Muğla 37’inci İl Kongresi’nde konuşma yapan CHP Muğla Milletvekilleri’nde Süleyman Girgin ise şu ifadelere yer verdi;“Bizler bir aile olarak kendi içimizdeki eleştirileri alçak sesle, ancak yaptığımız doğru işleri yüksek sesle dillendirmek durumundayız. Çünkü Türkiye yüzünü CHP’ye döndü. Bu süreç bizim için çok önemli. Bu süreçte herkesi kucaklamaya ihtiyacımız var. İnsanlar iktidara susamışsa bir oyun çok önemi var. Parti büyüklerimizi önemsiyoruz. Biz siyaseti onlardan öğrendik. Elbette partimizde çok önemli yerleri var. Fakat bizimle yol arkadaşlığı yapan insanlar, ‘Ben belediye başkanı olamadım, ben milletvekili olamadım diyerek başka partinin adaylarını destekliyorlarsa benim diyecek bir şeyim yok. Nedir bu kişisel hırs. Partimiz bunların gereğini tabi ki kendi içinde yapacak. Tabi ki bizlerde öz eleştiri yapmalıyız. Hatalarımızı önümüze koymalıyız. Biz büyüklerimizden bunu öğrendik.”

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban “Partimizin ve ülkemizin geleceği ile ilgili düşüncelerini aktaran herkese teşekkür ediyorum. Hepimiz eleştireceğiz. Fakat en büyük eleştiriyi tek adama yapacağız. Muğla’da 31 Mart’ta nasıl çalıştığımızı biz biliyoruz. Fethiye’de 25 yıl sonra bir özlemin giderildiği bir belediyecilik yapılıyor. Hatalarımız tabiki var. Fakat çözüm burada. Çözüm bizde. 31 Mart’ta başka partiler peşinde koşanlar bize 3-4 belediye kaybettirdiniz. Çok mu mutlusunuz? Sokakta çalışmayıp danışma kurulunda, kongrelerde konuşanlar, burada nutuk atanlar çok mu mutlusunuz. Biz kazandık siz kaybettiniz diye bir şey yoktur. Türkiye’deki bütün yağmacıların gözü Muğla’da. Bu memlekete sahip çıkmamız lazım. Muğla’ya sol devrimci Cumhuriyet Halk Partililer sahip çıkacak. Ben ihanet edipte bizden olanlara sesleniyorum. Pişman olduysanız eğer partimizin kapısı sizlere açıktır. Biz Muğla’da birleştiren olmalıyız. Parti içi çekişmeleri ırkçılığa dökenler bizim partimizden değildir. Bir mücadele yaşanır. Bunlar karşı karşıya gelmek değildir. Bunlar CHP’nin iktidara gittiği yolda en iyi yönetimi belirlemektir” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ise; "İzmir'de şuan çarşaf liste ile seçime gidiliyor. Birçok ilde birden fazla aday var. Bu heyecanları yaşamamız lazım. Bizim gençlerimiz bu heyecanı yaşayamıyor. Bu heyecan bize her yerde ihtiyaç.” 

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan; “Partimizi Muğla'da iktidara taşıyacak olam kadronun kaptanı Adem Zeybekoğlu ve yönetimine başarılar diliyorum.Kongremizin Muğlamıza, iktidar yolundaki partimize hayırlı olmasını dilerim.” Dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Belediye başkanlarımızla beraber yürüyoruz. Fethiye’yi 25 yıl sonra aldık. Turizm ilçelerimizi aldık. Buradaki nüfusla Muğla’nın yüzde 70’ine hizmet veriyoruz. Büyükşehir olarak tüm Muğla’ya hizmet veriyoruz. Ben belediye başkanlarının bir yıldaki çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Herkesin içinde bir takım duyguları var. Ben konuşan herkese kongremize yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu bize eksi değer getirmez. Her konuşmacı büyük bir olgunlukla eleştirilerini yaptı. Artık bizim birbirimizi kırmaya değil, birlikte yürümeye ihtiyacımız var. Biz Muğla’da altı belediye başkanımızla birlikte, ben de ak saçlı olarak beraber yan yana sizlerin başını öne eğmeden, yerel hizmetle partimize büyük katkılar yapacağız. Biz bunu sözünü verdik. Bundan sonra benim görevim iktidara yürüyüş için herkesle birlikte bir oy fazla alabilmek için çaba harcamak olacak” dedi.

Adem Zeybekoğlu başkanlığındaki CHP Muğla İl Başkanlığı Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Müge Yenisu Girenis, Uzay Kocabaş, Yağmur Türkel, Ahmet Çağdaş Sezer, Önder Oktay Arslan, Gizem Sayar Özcan, Musa Eraslan, Semahat Berber, Erol Kömürcü, Kemal Özler, Nihal Yılmaz, Ramazan Öntaş, Ramazan Pehlivan, Mümtaz Özçelik, Pelin Özbozdağ, Yusuf Güven, Halil Kocabaşoğlu, Neriman Seçer.

CHP'de 14 kişilik kurultay delegeliği listesi de şu şekilde oldu:
Ahmet Aras(Bodrum Belediye Başkanı), Mehmet Demir(Fethiye İlçe Başkanı), Nevin Seda Dingil, Efsun Türkmen Erol, Müge YenisuGirenis, İlgin Göktepe(Milas İlçe Başkanı), Osman Gürün(Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı), Alim Karaca(Fethiye Belediye Başkanı), Halil Karahan(Bodrum İlçe Başkanı), Fatma Kötek, Gizem Sayar Özcan, Muhammet Tokat(Milas Belediye Başkanı), Gürsel Uçar(Datça Belediye Başkanı), Adem Zeybekoğlu(İl Başkanı)

Son Güncelleme: 09 Şubat 2020 14:35

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN