CHP ve STK'ların Zafer Bayramı coşkusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama töreni gerçekleştirildi. CHP Fethiye İlçe Başkan Yardımcısı Barış Güler yaptığı konuşmada, 'Bugün burada Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini sağlamlaştıran Büyük Zaferin 98. yıl dönümünü kutlamanın gururu içerisindeyiz' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, CHP Muğla eski Milletvekillerinden Ali Cumhur Yaka, partililer ve bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı. CHP Fethiye İlçe Başkanlığı, İyi Parti Fethiye İlçe Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi, Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fethiye Şubesi, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Fethiye Şubesi başkan ve üyeleri törende Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Fethiye Yerel Tohumlar Derneği üyeleri ise anıta çiçek bıraktı. Ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız okundu.

CHP Fethiye İlçe Başkan Yardımcısı Barış Güler; günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Bugün burada Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sağlamlaştıran Büyük Zaferin 98. yıl dönümünü kutlamanın gururu içerisindeyiz. Gazi Mustafa Kemal ve kahraman Mehmetçiğin gerçekleştirdiği bir mucizenin eseri olan Türkiye Cumhuriyeti devletinin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ve temel niteliklerini, bugün ve gelecekte koruma, kollama, azim ve kararlılığımız bu uğurda ettiğimiz yemindeki inancımız gibi sürmektedir. Türk tarihi zaferlerle doludur. 30 Ağustos günü ise Türk milletinin yedi düvele karşı ‘Hür doğduk, hür yaşarız’ haykırışıdır. Üstüne basarak söylüyorum ki Türk milletinin bağımsızlık haykırışı 30 Ağustos 1922 günü Dumlupınar ovasında düşmanın yüzüne karşı en sert biçimde çarpılmıştır. Tarihin her döneminde olduğu gibi bağımsızlık Türk ulusunun karakteri olarak devam etmiş ve bağımsızlığımızı elimizden alacak hiçbir gücün dünya üzerinde var olmadığını bugün buradan da tüm dünyaya haykırıyoruz. En zor şartlarda ülkesini, zulümden, felaket ve sıkıntılardan kurtarmış olan atalarımız bilmelidir ki bu millet zaferleri unutmaz. Bu millet bugününü düne minnettardır; yarınına ise ışık kaynağıdır” dedi. 

ADD Fethiye Şube Başkanı Nursel Türetken konuşmasında, “Bu zafer Türk Milleti’nin, şan ve şerefle var olma zaferidir. Bu zafer, bir destandır. Bu destanı öz vatanından sürülmek isteyen Türk ulusunun; vatan toprakları için, bağımsızlık için dünya devletlerine karşı ordu ve millet bir araya gelerek canını, malını, yüreğini ortaya koyarak yazmıştır. Bu zafer Başkomutan Mustafa Kemal’in planladığı, cephede bizzat komuta ettiği ve zaferle sonuçlandırdığı; aynı zamanda mazlum milletlere ışık olmuş tarihi bir gündür” şeklinde konuştu. 

 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN