CHP'nin roman eylem planı Fethiye'de de anlatıldı

CHP Genel Merkezinin hazırladığı ve CHP'li belediyelerin uygulamasını istediği, Roman Eylem Planı, Fethiye'de de CHP'li Başkan Alim Karaca ve birim müdürlerine anlatıldı. İzmir Romanlar Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdullah Cıstır, hazırlanan roman eylem planını anlatmak için geldiği Fethiye'de Belediye Başkanı Alim Karaca ve başkan yardımcısı Güzide Özkaya ve birim müdürlerinin katıldığı toplantıda 39 sayfalık raporu anlatıp, birlikte Fethiye'deki romanlar için uygulamaya koyalım dedi.

PAYLAŞ

CHP Genel Merkez Parti Meclisinin hazırlayıp, belediye başkanlıklarına gönderilen “Romanlara yönelik eylem planı” ile ilgili rapor Fethiye Belediyesi tarafından da Fethiye’deki roman vatandaşlar için hayata geçirilecek. 39 sayfalık raporun sürdürülebilir hale getirilmesi için İzmir Romanlar Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdullah Cıstır, Fethiye’ye gelip, Belediye Başkanı Alim Karaca ve Başkan Yardımcısı Güzide Özkaya ile birim müdürlerine sunum gerçekleştirdi. Fethiye Belediye meclis salonundaki toplantıda 
Cıstır, belediyede roman eylem planı hakkında bilgiler aktardı. Fethiye’deki romanların eylem planındaki konulardan olan; evlerinin tamir ve tadilat, işçi istihdamı ve roman çocuklarının eğitimlerinin devamı, roman kadınlarına girişimcilik ve diğer sosyal ve kültürel konular masaya yatırıldı. İzmir Romanlar Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdullah Cıstır, Roman Eylem Planı için Fethiye’deyim Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve belediye yetkililerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederim” dedi. Cıstır, “Cumhuriyet halk partili belediyelerimize, bu cumhuriyet halk partimizin roman eylem planı çerçevesinde algıyı diri tutalım yaklaşımındayız. Alanlarda sivil toplum olarak izleme yapalım diye Fethiye’de bulunuyoruz. Sayın başkanımızın başkanlığında ilgili birimlerle meclisimizde bir arada olmak ayrıcalıklı bir tutum. Bunu çok önemsediğimizi ifade etmek isterim. Çünkü algıda bütünlük olması için bu tür yaklaşımlara ihtiyaç var. Tabi burada Cumhuriyet Halk Partisinin roman eylem planı var. Partilisinden onay almış geçmiş, yerel yönetimlere ve örgütün tamamına e-posta ile mail gönderilmiş. Biz bu noktada önümüze takvim koyalım yaklaşım stratejileri geliştirelim. İyi bir başlangıç yapılsın diye şimdiye kadar iyi çalışmalar mutlaka vardır ama artık önümüzde bir politika belgesi var, bir takvim var. 2 yıl içerisinde yapılması öngörülenlerle ilgili. Çocuklarla, kadının güçlendirilmesiyle, eğitimle, kültürle ve istihdamla ilgili 5 sorun başlığımızı alt başlıklarla sorunu tespit ederken çok açıklayıcı katılımcılığı da arttıran iyi bir örnekler var önümüzde. Dolayısıyla Avrupa Birliğinin de normlarını da elimize aldığımız zaman aslında Cumhuriyet Halk Partisi’nin bize hazırladığı bu eylem planını devrim olarak nitelendirmek istiyoruz. O yüzden burada yapacağımız toplantıdan sonra zaten politika belgesinde de yazıyor. Merkeze belediye başkanlıklarımızı almış yardımcı karakter unsurlara da STK’lar demiş. Bizde değerli belediye unsurlarımızla beraber iyi bir çalışma takvimi geçireceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Güzide Özkaya ise, “Bugün burada roman vatandaşlarımızın temsilciliğini yapan beyefendiyle birlikte bugüne kadar yapılan çalışmalar ve Cumhuriyet Halk Partisi meclisinden geçen çalışmaları konuşuyoruz. Belediye olarak bizimde bir katkımız olabilirse mutluluk duyarız. Bu anlamda talepleri dinleyeceğiz ve dediğim gibi kendi politikamız ve bütçemiz doğrultusunda yapacağımız çalışmalarda bu konuya da yer vermeye çalışacağız” şeklinde konuştu. 
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN