CHP Milletvekili Özcan, COVID-19 Mücadelesini Sıkı Sıkıya Takip Ediyor

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan dünya ve ülkemiz gündemindeki çok önemli yerini koruyan Korona virüsü ile ilgili olarak Muğla ile Milas,Menteşe ve Bodrum ilçelerimizde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

CHP Milletvekili Özcan, COVID-19 Mücadelesini Sıkı Sıkıya Takip Ediyor
Güncel
CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan dünya ve ülkemiz gündemindeki çok önemli yerini koruyan Korona virüsü ile ilgili olarak Muğla ile Milas,Menteşe ve Bodrum ilçelerimizde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Haber Editörü: Gerçek Fethiye

İlk olarak olarak Milas’ta CHP  İlçe başkanı İlgin Göktepe ile önce Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat daha sonra  Kaymakam Eren Arslan ile MİTSO Başkanı Reşit Özer’i  ziyaret ederek Milas’ta yürütülen çalışmalar ile ilgili olarak bilgi sahibi oldu.
Milletvekili Özcan Perşembe günü Muğla programında önce CHP Muğla İl Başkanlığını ziyaret etti. İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ile birlikte sıra ile önce Muğla Ticaret Odası Başkanı Mustafa Ercan,İl Sağlık Müdürü İskender Gençer,Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız ,Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve son olarak da Muğla Vali Esengül Civelek’i makamında ziyaret ederek Korono virüsle ilgili olarak İlimizde yapılan çalışmalar ve mücadele ile ilgili olarak bilgi sahibi olduğunu belirtti
Cuma günü de Bodrum ilçesinde İlçe Başkanı Halil Karahan ile belediye Başkanı Ahmet Aras ile Kaymakam Bekir Yıldız’ı ziyaret ederek Bodrum Çalışmaları ile ilgili olarak da bilgi sahibi olduktan sonra aşağıda belirtilen konularda tespit ve önerileri olduğunu belirtti.
Muğla ilimizde Korinovirüs ile Mücadelenin yükünü en fazla çeken birimlerimizin başında  Belediyelerimiz ve kuşkusuz Başkanlarımız gelmektedir. Tüm İlçe Belediyelerimiz ve Büyükşehir Belediyemiz dezenfeksiyon ve  ilaçlama çalışmalarının aralıksız olarak sürdürüldüğünü, ihtiyaç sahiplerine gıda ve erzak yardımında bulunulduğunu, Sağlık çalışanlarımızın ulaşım sorununu hallettiklerini,kesilen su abonelerinin sularını açtıklarını, Hijyen olarak Eldiven ve Maske dağıtımı yaptıklarını kısaca mücadelenin her yerinde olmaya çalıştıklarını belirtti.
Muğla Valisi Esengül Civelek’i makamında ziyaret ederek Belediyeler ile STK’ların almış olduğu önlemler ve yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi sahibi olduktan sonra, hem kendisinin hem de çeşitli STK’ların görüş ve düşüncelerini Vali Esengül Civelek’e iletti. Vali Civelek de Hükümetin aldığı kararlar doğrultusunda İl Pandemi kurulunun görüş ve düşünceleri ile Muğla İl ve ilçelerinde gerekli önlemlerin alındığını, şimdilik herhangi bir sorun olmadığını, ihtiyaç duydukça alınmaya da devam edeceğini söyledi.Özellikle Muğla iline giriş ve çıkışların çok sıkı bir şekilde denetlendiğini söyledi.
Son olarak Milletvekili ÖZCAN Yukarıdaki çalışmaların dışında Özellikle vatandaşı doğrudan ilgilendiren hususlarda eksiklerin bulunduğunu , mücadelede başka önlemlerin alınmasının da gerekli ve zorunlu olduğunu düşüyorum ve öneriyorum dedi.
1-) Küçük Esnaf tabir ettiğimiz, günlük kazançları ile geçinen Berber, Kuaför,Terzi,Çay ocağı ve Kahvehane gibi işletme sahiplerine Kredi dışında maddi destek sağlanmasını.
2-) Günlerden beri Vatandaşa önce PTT sonra e-devlet üzerinden dağıtımının yapılacağı söylenen Maske ve eldivenlerin dağıtımının bir an önce yapılmasını,
3-) Koronovirüs İle mücadelenin en kritik unsurlarından gece gündüz hizmette bulunan Eczacılarımıza kayıtsız şartsız bir an önce Test yapılmalıdır ayrıca ilimizdeki Test sayısı süratle artırılmalıdır.
4-) İnsanlar arasında sosyal mesafeye hiç uyulmadığını ve tedbirin alınması gerektiğini,
5-) İl Pandemi Kuruluna mutlaka Sağlık örgütleri de dahil edilmelidir.
 

Son Güncelleme: 13 Nisan 2020 14:30

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN