CHP'li Vekiller İddiayı Reddetti

CHP'li Muğla Milletvekilinin Pınar Gültekin'in babasını davadan vazgeçirmek için aradığı iddia edildi.

PAYLAŞ

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız CHP Muğla Milletvekilleri ise bu iddiayı reddetti.
Muğla’da Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’i, CHP Muğla Milletvekillerinden birinin arayarak, davadan çekilmesini istediği öne sürüldü. İddiaya göre CHP’li Vekil, Sıddık Gültekin’e, “Tamam böyle bir şey yaşandı. O aile de perişan. Zaten cezasını çekecek. Gel sen davandan vazgeç. Zaten kamu davası devam edecek” dedi.
İddiaya CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve 4 Muğla Milletvekili sert tepki gösterdi, “İddia sahibi ismi açıklamalıdır. Kimsenin kimseye zan altında bırakmaya hakkı yok” dedi.
İi Başkanı Adem Zeybekoğlu, böyle birşeyin olabileceğine asla düşünmediğini söyledi, “İddiayı ortaya atan ismi de açıklamalıdır. Yazmasında fayda var. Kimsenin kimseyi töhmet altında bırakmaya hakkı yok” dedi.
Milletvekillerinden Burak Erbay, “Çirkin iddia. Herkesi zan altında bırakan bir iddia. Hiçbir arkadaşımın böyle bir talepte bulunacağına ihtimal vermiyorum. İddia sahibi isim de yazmalıydı” diye konuştu. 
Süleyman Girgin, “Milletvekilliğini bir kenara bırakın, bir insan en yakınını bile arayıp böyle bir şey diyemez, yapamaz. Çirkin bir iddia. İddia sahibi, iddiasını ispatlamak ve adını yazmak zorundadır” dedi.
Milletvekillerinden Mürsel Alban, “İddia sahibi ağır bir ithamda bulunmuş. En iyisi ismi açıklalardı, kimseyi zan altında bırakmasalardı. Ayıp ve yakışıksız. Eğer teklif edildiyse de çok ayıp ve yakışıksız” derken, Suat Özcan, “Lanetlediğim kesinlikle kabul etmiyorum. Lanetlediğim cinayetle ilgili böyle bir duruma girmem dahi sözkonusu olamaz. Bir Milletvekili denilerek, milletvekillerinin zan altında bırakılmasını doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.
 

Ferdi Yavuz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN