CHP'li Girgin, yaşamı üreten işçi ve emekçilerdir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevlendirmesiyle Muğla Milletvekili Süleyman Girgin'in de aralarından olduğu  17 CHP'li Milletvekili  Karabük'te işçilerle buluştu.

PAYLAŞ

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer  ve Karabük Merkez İlçe Başkanı Mustafa  Erten ile birlikte sabahın ilk saatlerinde Karabük Demir Çelik, Kardemir işçileriyle bir araya geldiler.
“YAŞAMI ÜRETEN İŞÇİ VE EMEKÇİLERDİR”
İşçiler yaptıkları ziyaret sonrasında açıklama yapan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin,” Salgın bir kez daha gösterdi ki yaşamı üreten işçi ve emekçilerdir. Kullandığımız elektrik, içtiğimiz su, yediğimiz ekmek, gönderdiğimiz kargo, giydiğimiz kıyafet, sağlığımız, eğitimimiz. Hepsi işçilerin ve emekçilerin üretimiyle meydana geliyor. Salgından en fazla ve en hızlı emekçiler etkilendi. Oysa salgın başladığından bu yana gözden çıkarılanlar işçiler, emekçiler ve onların aileleri oldu. İktidar kamu kaynaklarını sermayeye teşvik adı altında akıtırken, ona biat eden sermaye basını da patronların derdinden başka bir şey görmüyor. Sadece şu konu bile iktidarın bakış açısını ortaya koyuyor” diye konuştu.
"20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMAK YASAK AMA 20 YAŞ ALTI İŞÇİLER HARİÇ" 
Girgin şöyle konuştu; “Bu salgında insan sağlığının, sosyal güvenliğin, piyasa terk edilemeyeceğini, dahası temel toplumsal ihtiyaçların kamusal olarak sağlanmasının önemini gördük. Kamusal sağlık ve sosyal güvenlik sistemlerinin zayıflatılmasının salgını daha da vahim hale getirdiğini gördük. Üstelik böyle bir ortamda kıdem tazminatını tırpanlamaya çalışan, sigorta başlangıç yaşını 25'e getirmeye çalışan ve tepkiler sonucu geri çekilince işverenlere sizin lehinize işçinin aleyhine yasa getirdik, sahip çıkmadınız diye şikâyet eden iktidarı gördük. Pandemi bitmedi ama kısa çalışma ödeneğinin bitirildiğini gördük. Bütün bu yaşananlara elbette işçinin bir cevabı olacaktır. Gruplar halinde kapı kapı dolaşıyoruz. Sendikaları, esnaf örgütlerini, Türmob ve ADD şubesini, muhtarlar derneğini ziyaret ettik. Sorun ve taleplerini dinledik. Partimizin çözüm önerilerini anlattık. Halkımızın tek gerçek gündemi olan sofrasını konuştuk.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN