CHP'li Evren Tezcan, bu görüntüler Ortaca'mıza yakışmıyor

Muğla'da CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, ilçedeki katı atık, evsel atık, sera atıkları alanının tehlikeli ve kimyasal atık deposuna dönüştüğünü söyledi ve MHP'li belediye yönetimini göreve davet etti. 

PAYLAŞ

Karaburun Mahallesi’nde mülkiyeti Ortaca Belediyesi’ne ait olan alandan sürekli şikâyetler geldiğini belirten Tezcan, “Çevre konusunda gerekli tedbirleri almakla sorumlu olan Ortaca Belediyesi yetkililerinden bu alanı bir an önce temizlemesini ve vatandaşlarımızın sorununa acilen çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.

Evren yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Halkımızın sağlığı her şeyin önünde gelir. Gerek bölgede yaşayan vatandaşlarımız gerekse çevredeki işyerlerinden bu alanın temizlenmesi ve belediyenin burayı sahipsiz bırakmaması konusunda Ortaca Belediyesi’ne defalarca iletmesine rağmen maalesef dikkate almadığını ve halkın sağlığını tehlikeye attığını görmekteyiz.

Muğla Büyükşehir Belediyemizin vatandaşlarımızın daha kısa sürede hizmet alabilmesi için Fen İşleri Daire Başkanlığına ait Bakım Şantiyesi’nin de atıkların arasında kaldığı görülüyor. Bu alandaki çevre ve görüntü kirliliği turizm kenti Ortaca’mıza yakışmamaktadır. Çevre ve insan sağlığına tehlike yaratan bu atıkları Ortaca Belediyesi’nin zamanında toplamasını ve bertaraf tesisine götürmekle yükümlü olduğunu hatırlatıyoruz. Ortaca Belediyesi vatandaşlara vereceği eğitimlerle bu soruna yerinde çözüm üretmelidir.”
 

Ferdi Yavuz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN