CHP İlçe Örgütü veresiye defterlerini satın aldı 

Fethiye'de CHP İlçe Başkanlığı, hayırseverlerden gelen talep üzerine ilçedeki bir bakkalın veresiye defterindeki 50 kişiye ait 12 bin TL'lik borcu ödedi. İlçe Başkanı Mehmet Demir, yönetim kurulu ve gençlik kolları üyeleri ile birlikte gittikleri bakkalın veresiye defterleri kapatılırken mahalle sakinleri bu olayı sevinçle karşıladılar. 

PAYLAŞ

Dost Gazetesinden Fatih Dereli'nin haberine göre; 

Fethiye’de CHP İlçe Başkanlığı, hayırseverlerden gelen talep üzerine ilçedeki bir bakkalın veresiye defterindeki 50 kişiye ait 12 bin TL’lik borcu ödedi. İlçe Başkanı Mehmet Demir, yönetim kurulu ve gençlik kolları üyeleri ile birlikte gittikleri bakkalın veresiye defterleri kapatılırken; mahalle sakinleri bu olayı sevinçle karşıladılar. 

Kesikkapı Mahallesi’nde bulunan Mücahit Güven’e ait bakkalın veresiye defterlerini bir yardımseverin katkıları ile beraber ödediklerini belirten CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, korona virüs salgını sürecinde birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemine değindi. Meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunan Demir, “Fethiye’nin 41 mahallesi var. Her mahalledeki bir defteri STK’lar satın alarak, böyle bir dönemde hem ihtiyaç sahiplerine hem de yerel marketlere destek olmalıdırlar. Bizler birlik berberlik içerisinde bu etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Bu markette 50 kişinin 12 bin TL’lik borcunu hayırseverlerimizle birlikte ödedik. Bu organizasyonun Ramazan ayı öncesi gerçekleşmesi ayrı bir öneme sahip oldu” dedi. 

Bakkal sahibi 45 yıllık esnaf Mücahit Güven ile eşi Filiz Güven, “6 veresiye defterindeki 50 kişinin 12 bin TL’lik borçlarını ödediler. Hayatımda ilk defa böyle bir olayla karşılaştık. Borcu olanlar çok sevindiler. Hatta inanamayanlar vardı” ifadelerini kullandılar. 

Mahalle sakinleri, “Yıllardır ilk kez böyle bir olayla karşılaştık. CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ve hayırseverlerden Allah razı olsun” diye konuştular. Öte yandan bakkal girişine asılan pankartta “Paylaştıkça güçlüyüz. Mahalle sakinlerinin bu mahalle bakkalına borçları yardımseverlerin, dostların ve CHP Fethiye İlçe Örgütü tarafından ödenmiştir” yazısı dikkat çekti. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN