CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu 'CHP dilekçe verilerek başvuru yapılıp kurulan bir parti değil'

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 98. kuruluş yıl dönümü, tüm Türkiye'de olduğu gibi Muğla'da da törenle kutlandı. Törende konuşan CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu 'CHP dilekçe verilerek başvuru yapılıp kurulan bir parti değil. Her şartta Cumhuriyet'in teminatı olmasını buna borçludur.' dedi.

PAYLAŞ
CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu 'CHP dilekçe verilerek başvuru yapılıp kurulan bir parti değil'
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıl dönümü, tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla’da da törenle kutlandı. Törende konuşan CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu “CHP dilekçe verilerek başvuru yapılıp kurulan bir parti değil. Her şartta Cumhuriyet’in teminatı olmasını buna borçludur.” dedi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Ferdi Yavuz

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla Muğla’nın Menteşe ilçesi, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk konuldu. Törene; CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak, CHP İl ve İlçe Kadın, Gençlik Kolları üyeleri katıldı.

“CHP SAVAŞ MEYDANLARINDA KURULAN BİR PARTİDİR”

Çelenk Sunma, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu konuşma yaptı. Zeybekoğlu, “Partimiz Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırma görevini ile iktidara yürüyor. Tüm halkımıza hayırlı olsun. 9 Eylül, halkımızın bağımsızlığa giden onurlu yolculuğunda düşman işgaline son verilmesinin tarihi günlerindendir. Bu vesile ile İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunu da selamlıyoruz. Sadece İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü değil, aynı zamanda Kuvayi Milliye ruhu ile donanmış partimizin kuruluş yıldönümüdür. Cumhuriyet Halk Partisi dilekçe verilerek başvuru yapılıp kurulan bir parti değil. Halkımızın emperyalizme karşı verdiği mücadelenin bağrından doğan, savaş meydanlarında kurulan bir partidir. Her şartta Cumhuriyet’in teminatı olmasını buna borçludur. Yolumuz uzun ve zorlu ancak bir o kadarda güçlüyüz. Bu gücümüzü tarihten aldığımız Kuvayi Milliye ruhunu ve Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir anlayışı ile halkımızın gönlünde yer etmemize borçluyuz. Bu gücümüzü, Cumhuriyetin 2. yüzyılında tek adam rejiminin yarattığı bütün tahribatı yok etmek için kullanacağız. Partimizin 98. kuruluş yıldönümünde daha güçlü ve birlik beraberlik içerisinde bize bu günleri gösteren kurucularımızı saygı ile anıyoruz.” ifadelerini kaydetti.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN