CHP Gençlik kolları başkanlığına Oğuzhan Çoban seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Gençlik Kolları Genel Kurulu, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Oğuzhan Çoban kırmızı liste, Uygar Üstün’ün ise beyaz liste ile katıldığı kongre sonucunda; 112 oy alan Oğuzhan Çoban başkanlığa seçildi. Uygar Üstün ise 99 oy aldı.

CHP Gençlik kolları başkanlığına Oğuzhan Çoban seçildi
Siyaset
Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Gençlik Kolları Genel Kurulu, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Oğuzhan Çoban kırmızı liste, Uygar Üstün’ün ise beyaz liste ile katıldığı kongre sonucunda; 112 oy alan Oğuzhan Çoban başkanlığa seçildi. Uygar Üstün ise 99 oy aldı.

Haber Editörü: Hülya Kulalı

Genel kurula Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Yoğun katılımın olduğu kongrede divan başkanlığına CHP Muğla İl Gençlik Kolları Sekreteri Çağdaş Çalıkoğlu getirilirken, üyeliklere CHP Fethiye İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Esra Ergün Aybek ve Çağrı Ocak seçildiler. 

CHP Fethiye Gençlik Kolları Genel Kurulu öncesinde ilk olarak saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. Daha sonra bir konuşma yapan CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “İki arkadaşımız gençlik kolları başkanlığına aday. İkisi de örgütten geliyorlar. İki liste de benim, Cumhuriyet Halk Partisi’nin listesi. Birilerinin listesi değil… Bundan sonra seçimlerimiz hep sandıkta belirlenecek. Geçmişte gençlik kolları başkanı yönetim kurulu tarafından atama ile göreve geliyordu.İlçe merkezimizde inanılmaz bir yoğunluk yaşanıyor. Sizlerden ricam seçimden sonra kol kola buradan çıkmanız. Biz her şeye rağmen sandık diyoruz” dedi. 

ADAYLAR KENDİLERİNİ TANITTI 
Gençlik Kolları Başkanı Adaylarından Uygar Üstün konuşmasında, “Bizler bu ülkenin ve partinin temel taşlarıyız. Bugün burada Türkiye’ye örnek olacak bir gençlik kolları kongresi gerçekleştireceğimize inanıyorum. Ayrışmayı hiçbir zaman aklımızın ucundan geçirmeyen biz gençler, partimizi genel iktidara taşıyabilmek için sonuna dek mücadele edeceğiz. Aday olduğumuz mevkiinin ağırlığının ve sorumluluğunun farkındayız. Ülkemizin gelmiş olduğu noktada en büyük görev biz gençlere düşmektedir” ifadelerini kullandı. 

Gençlik Kolları Başkanı Adaylarından Oğuzhan Çoban, “Ülkemizin bağımsızlığının en büyük garantisi olan Cumhuriyet Halk Partisi ile tanışmam, ortaokul yıllarıma dayanıyor. İlk günden bu yana hiçbir menfaat ve çıkar beklemeden partimiz için mücadele ettiğim için onur duyuyorum. Gençlik kolları olarak yönetim kurulumuz ve kadın kollarımız ile uyum içerisinde çalışacağız. İlçe başkanımızın da ifa ettiği gibi oyumuzu 60-65 bine çıkarabilmek için emek harcayacağız” diye konuştu. 

FETHİYE’DE GÜÇLÜ BİR KONUMDAYIZ
Genel kurula katılan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Bugün yapılan kongreden sonra kazananın Cumhuriyet Halk Partisi olduğu bilinciyle yürüyeceğinize inanıyorum. Kesinlikle partiye küsmeyin. Şu anda Fethiye’de oldukça güçlü bir konumdayız. Hep birlikte partimizin oylarını arttıracağımıza olan inancım tamdır. İlçe örgütü, kadın ve gençlik kolları ile yapacağımız programlarla Cumhuriyet Halk Partisi’nin gücünü burada hissettireceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkeleri doğrultusunda belediye başkanlığı yapıyoruz.Partimizin gücünün ve öneminin her şeyin üzerinde olduğunu biliyoruz. Bizlere asla ve asla partinin üzerinde değiliz, örgütümüzle birlikte partimizin emekçileriyiz” dedi. 

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. Oyların kullanılmasının ardından sayıma geçildi. 112 oy alan Oğuzhan Çoban CHP Fethiye Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi. Uygar Üstün ise 99 oy aldı. Genel kurulun ardından Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Oğuzhan Çoban’ı tebrik etti. Oğuzhan Çoban’ın yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor; Deniz Mahir Bölükbaşı, Ilgın Çaylak, Yücel Göktaş, Volkan Günüç, Gökhan Hasar, Mehtap Fikriye Kaya, Anıl Kuzugüdenlioğlu, Hasan Volkan Öztürk, Hakan Tekeli ve Şükrü Uçkun. 

Oğuzhan Çoban yaptığı açıklamada, “Atamızın bizlere bıraktığı mirasın ne kadar kıymetli olduğunun bilincindeyiz. Varlığımızın en kutsal temeli olan Türk İstiklal ve Cumhuriyetinin Yılmaz savunucularıyız. Bizler, atamızın bıraktığı en güzel emanet olan özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı, bize her zaman yol gösterip cesaret veren ilke ve devrimlerini sonuna kadar savunup her ne pahasına olursa olsun onları koruyacağımızın sözünü sizlerindehuzurunda bir kez daha veriyoruz.Almış olduğumuz siyasi ahlak ve vicdanımızın rahatsız oluşu bizleri bir şeyler yapmaya mecbur bırakıyor. Bizler bu ülkede yoksulluk yüzünden insanların canlarına kıymalarını kabul edemiyoruz. Biz bu yola sessiz çoğunluğun sesi olup söylenemeyenleri söylemek için çıktık. Amacımıza ulaşmak için geliyoruz. Bunun içinde her türlü bedeli ödemeye hazırız. Bu düşüncede olan herkesi bizimle birlikte mücadele etmeye davet ediyorum” dedi. 


 

Son Güncelleme: 23 Şubat 2020 17:45

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN