CHP Fethiye İlçe Kongresi Yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe 37. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi'nde yapılan kongreye yoğun bir katılım olurken başkanlık için adaylar Ahmet Selim Yücel, Ulaş Yavuz ve Mehmet Demir yarıştı. Delegelerin oyları sonucu 240 oy alan Mehmet Demir ilçe başkanlığına seçilirken Ulaş Yavuz 103, Ahmet Selim Yücel de 27 oy aldı.

PAYLAŞ

Geniş bir katılımın olduğu kongrede CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin, CHP geçen dönem MYK Üyesi Yakup Akkaya, geçmiş dönem Muğla Milletvekilleri Sami Gökmen, Ali Cumhur Yaka, Ömer Süha Aldan, Prof. Dr. Nurettin Demir, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, delegeler ve partililer yer aldı. İlk olarak saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. Daha sonra İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu bir hoş geldiniz konuşması yaptı. 

Ali Özgür Kullukçu konuşmasında, “5,5 yıl süren Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı görevimizin sonuna geldik. Bu zaman süreci içinde partimizin kapılarını herkese açtık. Cumhurbaşkanlığı, genel ve yerel seçim süreçlerinde önemli çalışmalara imza attık” ifadelerini kullandı. 

CHP Fethiye İlçe Olağan Genel Kurulu kapsamında Divan Başkanlığına Mürsel Alban, Başkan Yardımcılığına Halil Çaylı, üyeliklere ise Halime Ekiz ve Fethi Karadenizli seçildi. Divanın oluşturulmasının ardındansalona hitaben bir konuşma yapan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Ülkemizdeki tek adam yönetimine son vermek için buradayız. Bu sorun yaratan, çözüm üretmeyen bir yönetim sistemidir” ifadelerini kullandı. 

Faaliyet ve hesap raporları sunulurken, ardından bazı delegeler bu raporlar hakkında görüşlerini bildirdiler. Yapılan oylama sonucunda bu raporlar kabul edildi. Milletvekilleri, delegeler, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın konuşmalarının ardından adaylar kendilerini ve yönetim kurulu üyelerini tanıttılar. Daha sonra oy verme işlemine geçildi. 240 oy alan Mehmet Demir ilçe başkanlığına seçilirken; diğer adaylardan Ulaş Yavuz 103, Ahmet Selim Yücel ise 27 oy aldı. 

Bir teşekkür konuşması yapan Mehmet Demir, “Biz her zaman sandıktan yana olacağız. Tüm başkanlıkların belirlenmesinde sandığa gideceğiz. Belediye başkanlarımız ve belediye meclis üyelerimizle bir ekip olarak çalışacağız. Üç ay içerisinde de parti binamızı oradan taşıyacağız. Destek veren herkese teşekkür ederim” dedi. 

Mehmet Demir başkanlığındaki Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; 
Ali Balcı, Mesut Dim, Esra Ergün Aybek, Ali Ersoy, Mustafa Barış Güler, Tezgin Karayiğit, Zühal Kaya, Duygu Kılıçaslan, Mustafa Koyuncu, Osman Kurtuluş, İbrahim Mede, Bahattin Öztürk, Metin Pehlivan, Hatice Tekeli, Gülden Uğur…


 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Ayşe Çatıkkaş Kalelıhan | 20 Ocak 2020 19:09

    Fethıye CHP ye yakışır sebeb olanlar gurur duyabılır

BUNLARA DA BAKIN