CHP FETHİYE'DE DE 97. YAŞINI KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 97. Kuruluş yıldönümü, Fethiye'de de törenle kutlandı. Pandemi nedeniyle geniş kapsamlı etkinliklerin yerine sade bir tören yapılarak Chp'nin 97. Kuruluş yıldönümü kutlandı. Törende konuşan Chp Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir 'Chp artık iktidar olmanın her zamankinden daha çok gerekli olduğunun bilinciyle hep birlikte ülkemizi gelecek güzel günlere ulaştıracaktır' dedi.

PAYLAŞ

Chp Fethiye’de de kuruluşunun 97. Yılönümünü kutladı. Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önündeki törene Chp Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Chp Muğla Eski Milletvekillerinden Sami Gökmen, Chp Kadın Kolları başkanı Gülümser Oymak, Chp Fethiye Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Çoban ile belediye meclis üyeleri, Chp Eski İlçe Başkanları ile partililer katıldılar. Törende; Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız söylendi. Chp Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Başkan Demir, törende yaptığı kısa konuşmada “Chp 97 yaşında. Yüce Atatürk’ün ilkelerini belirlediği, Cumhuriyetin kuruluş değerlerinin ve devrimlerin bekçisi, hepimizin güvencesi. Cumhuriyet Halk Partisi artık iktidar olmanın her zamankinden daha çok gerekli olduğunun bilinciyle hep birlikte ülkemizi gelecek güzel günlere ulaştıracaktır” ifadelerini kullandı.
PARTİMİZİ İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da gazetecilere yaptığı açıklamada “Cumhuriyet Halk Partimizin 97. kuruluş yıldönümünde örgütümüzle birlikte çelenk sunma merasimindeyiz. Gnel merkezimizin Ankara’daki yaptığı bütün etkinlikler pandemiden dolayı iptal oldu. Ben de oradaki merasimlere katılmak için yola çıkmıştım ama Ankara’yla ilgili gelen haber pek iç açıcı değil. Ankara’da Covid ile ilgili ciddi bir problem yaşanıyor. Burada partimize gönül veren bütün dostlarımızla birlikte partimizin 97. Kuruluş yıldönümünde hep beraberiz. Partimizi iktidara taşıma yolunda da kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Önümüzdeki ilk seçimle Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarıyla halkımızı buluşturacağız. Bundan hiç şüphemiz yok. Chp’nin iktidarıyla buluşmak dileğiyle bütün Fethiye’de yaşayan yurttaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.
KAVGAYI BIRAKACAĞIZ
Chp Muğla Eski Milletvekili Sami Gökmen ise “Cumhuriyet Halk Partisi, Kuvay-i Milliye’yi örgütleyen, ulusu kurtaran devleti ve devrimleri kuran bir partidir. Chp, çökmüş bir imparatorluğun enkazı üzerine dimdik, genç bir cumhuriyet kuran bir parti. 1950’de borç almayan borç ödeyen, kendi kendine yeten, her şeyi yapabilen borçsuz ama başı dik bir ülke teslim eden bir parti. Bugün geldiğimiz noktaya bakın. Cumhuriyet Halk Partililer, artık aklımızı başımıza toplama zamanıdır. İçimizde bütünleşeceğiz. İç sürtüşmeyi ve kavgayı bırakacağız. Umutluyum, inançlıyım, bunu başaracağız. Gelecek 9 Eylülleri daha umutla kutlayacağız” şeklinde konuştu.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN