CHP'den istifa

Uzun yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) üyesi olan Emekli Öğretmen Turgut Olçaş, Kılıçdaroğlu Genel Başkanlığında ki CHP partisinin amacı dışında, politika üretip, Atatürk ilkelerinden uzaklaştığını belirterek, partisinden istifa etti. Olçaş, FRT'ye yaptığı açıklamada, 'Ben kendi adıma diyorum ki sizler partimi işgal etmiş, haksız yere Atatürk'ün koltuğunda oturarak ülkem adına suç işliyorsunuz. İhanet içindesiniz. Bu suça ve ihanete bir parti üyesi olarak daha fazla ortak olamam' dedi.

PAYLAŞ

Cumhuriyet Halk Partisinin yanlış yönetildiğini ve amacının dışında politikalar üreterek, Atatürk’ün kurduğu CHP olmaktan çıktığını iddia eden, parti eski sekreteri ve 50 yıllık parti üyesi Turgut Olçaş, partisinden istifa etti. 70 yaşındaki Emekli Öğretmen CHP Üyesi Turgut Olçaş, partisinde belediye meclis üyeliği adaylıklarında da bulunmuştu. CHP Fethiye İlçe Binasına giderek istifa dilekçesini sunan Olçaş, daha sonra basın açıklaması gerçekleştirdi. 50 yıla yakın CHP’de üyeliği bulunduğunu anlatan Turgut Olçaş, üzülerek, “Kötü yönetildiğini düşündüğüm partimden istifa ettim” dedi. Olçaş, ‘Benim yaptığım partime bir protestodur. Geçmiş yıllarda CHP İlçe Sekreterliği ve Kurultay Delegeliği yaptım. CHP’nin ihanet içinde olduğunu ve bu suça ve ihanete bir parti üyesi olarak daha fazla ortak olamayacağımı düşünerek istifa ettim. Hiç ikbal peşinde olmadan uğrunda çok şeyleri göze aldığım partim CHP’den 2010'dan buyana emperyalist projelerin güdümünde düşünülmesi bile çok zor olan ideolojik sapmalara, ihanet derecesinde değişimlere, ilkelerini yorumlama saçmalığına uğratılmıştır. Bunlar genç Cumhuriyetimizin uzun uğraşılar sonucu, bilimin ışığında yaratılan çağdaş, akılcı, aydınlanmacı, ülkemizin geleceğine ve halkımızın yararına olan ilkeleridir. Buna rağmen bunlar, pervasızca Cumhuriyet değerlerimizin ışığı olan Cumhuriyet Halk Partisi'nin altı ok'unu yorumlamaya kalkışan, Sekiz Devrim Yasalarını karşısında duranlardır” diye konuştu. 

CHP’NİN AMACINI SAPTIRDILAR
Turgut Olçaş, “Dostlarımızla birlikte ilk seçimde iktidar olacağız diyen Kılıçdaroğlu, iktidar olmak adına Akşener ve Karamollaoğlu ötesinde, Amerika'nın adamı çözüm sürecinin çavuşu olan Davutoğlu ile uluslararası finans çevreleri ile yakın ilişkileri olan ve Anayasa'nın ilk dört maddesi zamanı geldiğinde görüşülür diyen Babacan ile ittifak çalışmaları yapıyor. Amerika’nın kara gücüm dediği PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile işbirliği yapıyor. HDP'nin barajı aşması için CHP'lileri oy vermeye çağırıyor. Amerikancı terör örgütleri FETÖ ve PKK'nin içeride olan tutukluları için, onlar suçsuz diyerek mitinglerde adlarını anons edebiliyor. Ayrıca ve çok önemli olan, bölgemizi ve ülkemizi parçalamak amaçlı Amerikan projesi kapsamında ordumuzun Suriye topraklarına girmesine ve ikinci Israil projesinin engellenmesini amaçlayan askeri harekâtında ne işimiz var. Suriye bataklığında deyip batı yanlısı tavır alıyor. Libya ile yapılan, emperyalistlerin oyunu bozan münhasır Ekonomik Bölge anlaşması için, ne işimiz var Libya'da diyor. Karadeniz’deki enerji aramasına seçim yatırımı diyor. Azerbaycan Dağlık Karabağ savaşına verdiğimiz desteği destekler gibi görünüp, oraya cihatçı gönderildi eleştirilerini yapabiliyor. En sonunda halkımızın yüzüne baka baka Amerikan Başkanı Biden'dan Türkiye'deki demokratikleşme hareketlerinin desteklenmesini isteriz diye yardım talep ediyor. Bu söylediklerimin çok eksiği vardır ama fazlası yoktur. Bu siyasi tavır ve eylemlerin, ülkemiz ve halkımız adına hiç bir artısı yoktur. Aksine milli bağımsızlığımıza ve egemenliğimize çok zarar vermektedir. Ben kendi adıma diyorum ki; sizler partimi işgal etmiş, haksız yere Atatürk'ün koltuğunda oturarak ülkem adına suç işliyorsunuz. İhanet içindesiniz. Bu suça ve ihanete bir parti üyesi olarak daha fazla ortak olamam. CHP’den istifam herhangi bir partiye geçmek için değildir. Elbette ilerleyen dönemlerde parti seçimi yapabilirim ama şuan benim tek yaptığım partime protestodur. Türkiye dış güçlerden bağımsız kendi kendine yetebilen bir ülkedir.” ifadelerini kullandı.

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN