Çevre gününde 30 ton kireç dağıtıldı

Menteşe Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde vatandaşlara ücretsiz kireç dağıtma uygulamasına bu yıl da devam etti. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, kentsel sit alanındaki mahallelerde muhtarlar ve Muğla İçin Gelecek Platformu üyeleri ile birlikte vatandaşlara kireç dağıttı.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Gerçek Fethiye

Menteşe Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde vatandaşlara ücretsiz kireç dağıtma uygulamasına bu yıl da devam etti. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, kentsel sit alanındaki mahallelerde muhtarlar ve Muğla İçin Gelecek Platformu üyeleri ile birlikte vatandaşlara kireç dağıttı.

Başkan Gümüş, kireç dağıtımın yanı sıra mahalle sakinleri ve katılımcılar ile birlikte evlerin duvarlarına badana yaptı. Evlerin yaz aylarında beyaz boyanmasının Menteşe’de bir gelenek olduğunu ifade eden Başkan Gümüş, “Menteşe Belediyesi olarak bu geleneği sürdürüyor, her yıl 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde kireç dağıtıyoruz. Halkımızın beyaz badana yapması şehrimizin temizliğini de simgelemesi bakımından önemlidir. Halkımızın bu konudaki duyarlılığı bizleri de mutlu ediyor” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN