Cesedi Bulunan Dağcı, Dualarla Toprağa Verildi

Fethiye'de tırmanış yapmak için gittiği Mendos Dağı'nda kaybolan ve 14 gün sonra zirvede cesedine ulaşılan 35 yaşındaki Fikret Emre, gözyaşları içerisinde dualarla toprağa verildi. Dağcı Fikret Emre'nin acılı annesi Füsun Tanrıkulu'nun cenaze namazı sırasında güçlükle ayakta durduğu gözlendi.

PAYLAŞ

Fethiye’nin Mendos Dağı’na tırmanış için giden ve iki hafta önce kaybolan 35 yaşındaki Fikret Emre’nin 4 gün önce cansız bedenine ulaşılmıştı. Mendos Dağı’nın zirvesinde şüpheli şekilde ölü bulunan Fikret Emre’nin cesedi, Fethiye Cumhuriyet Savcılığı ve Jandarma’nın geniş çaplı incelemesinin ardından Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderilmişti. Fikret Emre’nin cesedi otopsinin ardından Fethiye Belediyesi cenaze otosuyla Patlangıç Mahallesi Hıdırlık Mevkii’ndeki evine getirildi. Baba Levent ve anne Füsun Tanrıkulu’nun yanı sıra dağcı arkadaşlarının karşıladığı cenazenin eve gelişi sırasında gözyaşı sel oldu. Acılı anne ve baba ayakta zor dururken Fethiye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Osman Musluk, Kur’an-ı Kerim okuyup duada bulunup helallik istedi. Ardından Karaçulha Mezarlığı’na götürülen Fikret Emre’nin cenazesi için burada cenaze namazı kılındı. Sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde kılınan namazın ardından ailesi, yakınları ve dağcı arkadaşlarının dualarıyla aynı mezarlıkta son yolculuğuna uğurlandı.
OLAY NASIL YAŞANMIŞTI
Fethiye’de 12 Mayıs tarihinde 35 yaşındaki Fikret Emre, Fethiye, Patlangıç Mahallesi'ndeki evinden Mendos Dağı'na kaya tırmanışı yapmak için çıktı.
Geri dönmeyen dağcı için ailesinin talebi üzerine arama kurtarma çalışması başlatıldı. Arama çalışmalarına AFAD İzmir ve Muğla İl Müdürlüğü, Jandarma Arama Kurtarma ekipleri (JAK), Fethiye, Marmaris ve Kaş AKUT ekipleri ile Datça ve Fethiye'den Mahalle Afet Gönüllüleri-Acil Müdahale Ekipleri (MAG- AME) katıldı.
ÇALIŞMALAR BAYRAMDA DA DEVAM ETMİŞTİ
Çalışmalara ayrıca Türkiye Dağcılık Sporcuları ve iki iz takip köpeği ile karadan, drone destekli ekipler tarafından ise havadan sürdürüldü.
Emre'yi arama çalışmaları bayram tatilinde de devam etti. Kayıp dağcının sırt çantası ve tırmanış eşofmanı 19 Mayıs tarihinde Mendos Dağı eteklerindeki ormanlık alanda bulundu ancak başka bir ize rastlanmadı. Arama çalışmaları sırasında anne Füsun Tanrıkulu’nun sesli mesajı drone ile Mendos Dağı’nda değişik noktalarda dinletilmiş ancak sonuç alınamamıştı.
DAĞIN ZİRVESİNDE BULUNMUŞTU
Ekipler Emre'yi ilçeye 18 km uzaklıkta ve Mendos Dağı’nın 1750 metre rakımlı zirvesinde ki kayalık bölgedeki bir uçurumda buldu.
Emre'nin cesedi yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından AKUT, JAK, Zirve ve Likya Dağcılık ekipleri tarafından bulunduğu yerden indirildi. Emre'nin düştüğü kayalık bölgede açlık ve susuzluğa bağlı olarak ölmüş olabileceği belirtildi. Emre'nin cenazesi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderilmişti. Olayla ilgili soruşturma Fethiye Cumhuriyet Savcılığı ve Jandarma tarafından devam ediyor.
Sed Medya Ailesi olarak Fikret Emre’ye Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN