Çaptuğ'u son yolculuğuna sevenleri uğurladı

Fethiye'nin sevilen esnaflarından Ahmet Çaptuğ, kanser tedavisi gördüğü Antalya'daki özel hastanede hayatını kaybetti. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi olan Ahmet Çaptuğ, sevenlerinin gözyaşları ve dualarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Yakalandığı lösemi hastalığına yenik düşen Ahmet Çaptuğ'un vefatı yakınlarını ve sevenlerini yasa boğdu.

PAYLAŞ

Fethiye’nin sevilen esnaflarından evli, 3 çocuk babası 58 yaşındaki Ahmet Çaptuğ, kanser tedavisi gördüğü Antalya’daki özel hastanede hayatını kaybetti. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi olan Ahmet Çaptuğ’un vefatı yakınlarını ve sevenlerini yasa boğarken Çaptuğ, dualarla toprağa verildi.
İlçemizin sevilen simalarından, perdeci Ahmet Çaptuğ'un cenazesi, öğle saatlerinde Hallaç Mezarlığı'nda toprağa verildi. Çaptuğ'un cenaze merasimine ailesi, yakınları, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, FTSO Başkanı Osman Çıralı, geçen dönem belediye başkanı Behçet Saatçı, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, bazı belediye meclis üyeleri, esnaflar ve çalışma arkadaşları katıldı. Cenaze namazını Fethiye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Osman Musluk kıldırırken evlatları Murat, Nesibe ve Burcu ile kardeşleri, güçlükle ayakta durabildiler. Sık sık sosyal mesafe uyarılarının yapıldığı cenaze merasiminin ardından Ahmet Çaptuğ gözyaşları içinde ve dualarla toprağa verildi. 
FETHİYE AŞIĞIYDI
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, çok üzgün olduklarını belirterek "Ahmetimiz 80'li yıllardan beri Fethiye'de. Fethiye aşığı bir arkadaşımız. Yardımsever, dost, arkadaş, kardeş her şeydi bizim için. Çok seveni vardı. Esnaf Odası'nda yönetim kurulunda, Fethiye için her zaman bir şeyler yapmaya çalışan bir kardeşimizdi. Kendi memleketi Denizli, oraya bile gömülmek istemedi. Rahatsızlığını yenmişti ama bu illet yeniden nüksetti. Daha sonra kurtaramadık. 2 aydan beri Antalya'da yatıyordu. Son 10 gündür yoğun bakımdaydı. Allah rahmet eylesin, hepimizin başı sağ olsun" dedi.
CANIMIZ, CİĞERİMİZDİ
Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ise "Bir kolumuz koptu" diyerek "Ahmet bizim canımızdı, ciğerimizdi, dosttu, paylaşımcıydı. Artık sözün bittiği yer. Üzgünüz, çalışma arkadaşları, yönetim üzgün. Kolumuzun birisi koptu. Ailesine, çocuklarına hepsine başsağlığı diliyorum" şeklinde konuştu.
FETHİYE TİCARETİNE KATKI SAĞLADI
Fethiye geçmiş dönem belediye başkanı Behçet Saatçı da Ahmet Çaptuğ'un Fethiye ticaretine önemli katkı sağladığını belirterek "Ben Ahmet'i Denizli'den geldiği günden beri tanıyorum. Benim bildiğim kadarıyla çok iyi, hayırsever, Fethiye'nin ticaretine katkı sağlamış, birçok insanın ekmek yemesine vesile olmuş dürüst bir kardeşimizdi. Ölüm hak yapacak bir şeyimiz yok. Allah diyo ki " kullarım nasıl biliyorsa ben de öyle bilirim" Ahmet'i biz iyi bilirdik. Allah da iyi bilir inşallah, ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun" diye konuştu.
İLÇEMİZ İÇİN BÜYÜK KAYIP
Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk de "Allah rahmet eylesin, çok değerli bir esnaftı. Fethiye için büyük bir kayıp. Allah rahmet eylesin" diyerek duygularını dile getirdi.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN