ÇAMKÖY MODERN SEMT PAZARI’NA KAVUŞACAK

Çamköy belediyesi yaklaşık 7 yıldan buyana Çamköy çevre yolunun kenarına kurulmakta olan semt pazarında yeni bir düzenlemeye gidiyor.

ÇAMKÖY MODERN SEMT PAZARI'NA KAVUŞACAK
Türkiye
Çamköy belediyesi yaklaşık 7 yıldan buyana Çamköy çevre yolunun kenarına kurulmakta olan semt pazarında yeni bir düzenlemeye gidiyor.

Haber Editörü: Gerçek Fethiye

Çamköy belediyesi yaklaşık 7 yıldan buyana Çamköy çevre yolunun kenarına kurulmakta olan semt pazarında yeni bir düzenlemeye gidiyor. Çamköy Semt Pazarı tamamlandığında semt pazarına gelen pazarcılar ışıklandırılmış modern semt pazarında gece saat 24.00’e kadar satış yapabilecek ve 24 saat hizmet veren manavlar bulunacak. Semt pazarı çevresindeki bir ile 2 gecekondunun yıkılacağı öğrenilirken, gecekondularda mağdur durumda olan vatandaşlar başkan ve hayırseverlerden destek istediler. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Çamköy Belediye Başkanı Bekir Eser semt pazarında yapılan çalışmalar sonrasında pazarın ışıklandırılacağını ve önümüzdeki yıllarda üzerinin de kapatılacağını belirterek Çamköy Beldesinin semt pazarı çevre yolu kenarında bulunan tek semt pazarı olması nedeniyle eşi benzeri olmayan tek semt pazarı haline getirilecektir” dedi. Başkan Eser yaptığı açıklamada “Yaklaşık olarak 7-8 yıldan buyana Çamköy semt pazarımız bu alanda kurulmaktadır. Karayollarının duble yol çalışması ile birlikte, bizim karayollarının istimlak sınırı dışında yolun iki tarafında 12’şer metrelik servis yolumuz bulunuyor. Çünkü bu duble yollarda ancak kavşaklardan dönüş sağlanıyor. Bu nedenle çift yönlü çalışacak olan 12’şer metrelik iki tarafta servis yollarımız bulunuyor. Servis yollarımızın arka alanı ise ticari alan olarak tanımlandı. Bu nedenle bizde çevre yolu kenarında bulunan semt pazarımızın bulunduğu alanda bir düzenleme yapmaya karar kıldık. Ama bunu yaparken çok amaçlı olarak yapılmasını ve vatandaşlarımızın bu alanı aynı zamanda düğünlerinde ve değişik etkinliklerinde kullanabilsinler diye düşündük” dedi. Bu alanda ilk etapta yolunu, oto parkını ve parke döşeme işlemini gerçekleştireceğiz. İkinci etapta ise ışıklandırmasını yapıp üzerini kapatacağız. Ancak yaptığımız hesaba göre üzerinin kapatılması için bizim bir yıllık bütçemizi kapsamaktadır. İlk etapta buranın üzerini kapatmamız mümkün değil bu nedenle ikinci etapta üzerinin kapatılmasını ve ışıklandırmasını yapacağız. Buranda şuanda 4 metre karelik bir pazar alanımız mevcut ancak oto parkımız ve yolumuzla beraber bu alanımız 6 Bin 500 metrelik bir alana tekabül etmektedir” diyen Çamköy Belediye Başkanı Bekir Eser, “Burada birinci etapta yapılacak olan çalışmanın maliyeti ise 200-250 Bin TL civarında bir maliyet ortaya çıkıyor. Burasının ışıklandırılmasından sonra yaz aylarında sıcakta pazara alışverişe gidemeyen vatandaşlarımız gece saat 24.00’a kadar pazara gelerek alışveriş yapabilecekler. İkinci etapta ise üzerini de kapatacağız ve Çamköy semt pazarı modern bir görünüme kavuşacaktır. Burada manavlar 24 saat açık kalabilecekler” dedi.

Son Güncelleme: 24 Haziran 2011 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN