ÇALIŞ PLAJI'NIN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK  

Dünyanın önemli turizm merkezleri arasında yer alan ve gün batımının en güzel izlendiği yer olan Çalış Plajı'nın çehresi değişecek. Fethiye Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında sahil çevresinde bulunan ışıklandırma, yeşil alanlar ile parkelerin yenileceği kaydedildi. Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, çalışmaların Ekim sonu veya Kasım ayı başında başlayacağını söyledi. 

PAYLAŞ

Dost Gazetesinden Fatih Dereli'nin haberine göre; 

Dünyanın önemli turizm merkezleri arasında yer alan ve gün batımının en güzel izlendiği yer olan Çalış Plajı’nın çehresi değişecek. Fethiye Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında sahil çevresinde bulunan ışıklandırma, yeşil alanlar ile parkelerin yenileceği kaydedildi. Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, çalışmaların Ekim sonu veya Kasım ayı başında başlayacağını söyledi. 

Çalış Plajı’nda birlikteliğin ve güzelliğin sağlanması adına bu çalışmanın önemine değinen Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay, yerli turistlerin tatil için yine Çalış bölgesini tercih edeceğini belirtti. Fethiye Belediyesi ekipleri plajda bulunan işletmeler ve çevrede ölçüm işlemleri gerçekleştirdi. 

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay yaptığı açıklamada, “Fethiye Belediye Başkanımız Sayın Alim Karaca; çevrede bulunan yeşil alan, ışıklandırma ve parkelerin yeni bir proje ile hazırlanmasını programa aldı. Gerekli çalışmalara Ekim sonu ya da Kasım ayı başında başlanması planlanıyor. Bu yönde esnaf arkadaşlarımızın görüşlerini alacağız ve onlardan bazı isteklerimiz olacak. Yol yenilemesinde tek tip bir taş kullanacağımız için eşitlik sağlanmasını istiyoruz. Çalış Plajı’nda bir birliktelik ve güzellik olacak. Bunun için Fethiye Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Belediyeden gelen arkadaşlarımız ölçümlerini yapıyorlar. Bizler de ne yapılması gerektiği konusunda arkadaşlarımızı bilgilendireceğiz” şeklinde ifadeler kullandı. 

Açıklamasını sürdüren Dernek Başkanı Mete Ay, “Ön taraf her zaman olduğu gibi araç trafiğine kapalı olacak. Bu sezon Nisan ve Mayıs’ı kaybettik Haziran’ı da kaybetmek üzereyiz. Kamu, sivil toplum kuruluşları, esnafımız ve halkımız anlayışlı bir şekilde turizm sezonuna başlayıp; bitirmeyi hedefliyoruz. Yerli müşterilerin tatil için geleceğini düşünüyorum. Temmuz ortası ve Ağustos’tan sonra yabancı turistleri göreceğimiz kanaatindeyim” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Nihal | 07 Haziran 2020 17:46

    Çalış sahil sonunda eski minibüs duraklarının orası pislik içinde ilk önce orasinin toparlanması gerekli

BUNLARA DA BAKIN