ÇALIŞ PLAJI'NDA SOSYAL MESAFELİ DÜZENLEME

Covid-19 normalleşme süreci ile birlikte plajlarda sosyal mesafeli düzenlemeler tamamlandı. Çalış Turizm Tanıtma Derneği'nin işletmecisi olduğu Çalış Plajı'nda, şezlonglar arasında 6 metre mesafe bırakılırken tatilcilere maske takmaları da hatırlatılıyor. Plajda şezlong ve şemsiye ücreti geçen yılki fiyattan 26 TL olarak kiraya verilirken şezlong ve şemsiyeler yerleştirilince Çalış Plajı rengarenk oldu. 

PAYLAŞ

Covid-19 normalleşme süreci ile birlikte plajlarda sosyal mesafeli düzenlemeler tamamlandı. Çalış Turizm Tanıtma Derneği’nin işletmecisi olduğu Çalış Plajı’nda, şezlonglar arasında 6 metre mesafe bırakılırken tatilcilere maske takmaları da hatırlatılıyor. Plajda şezlong ve şemsiye ücreti geçen yılki fiyattan 26 TL olarak kiraya verilirken şezlong ve şemsiyeler yerleştirilince Çalış Plajı rengarenk oldu. 
Çalış Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Mete Ay’ın gözetiminde yüzlerce şezlong, Çalış Plajı’na bugün sabah saatlerinden itibaren yerleştirildi. Uluslararası sözleşmelerle koruma altına alınan caretta caretta kaplumbağalarının da üreme alanı olan Çalış Plajı’nda sere serpe güneşlenen turistler, çevredeki kafe ve restaurantları da hareketlendirdi. 
ŞEZLONG 13 TL
Çalış Turizm Tanıtma Derneği Sahil Sorumlusu Uğur Toklu “Bugün itibariyle sahile şezlong ve şemsiyelerimizi attık. Tabi şemsiye ve şezlonglar 6’şar metre ara ile sosyal mesafeye uygun olarak atıldı. Süngerlerimizi de dezenfekte ettik. Sezona hazırız. Yerli ve yabancı müşterilerimizi bekleriz. Müşterilerimizi maske konusunda uyarıyoruz ama pek dikkate almıyorlar. O da bizim sorumluluğumuzda değil. Kaplumbağalar da geçen ay itibariyle yavaş yavaş çıkmaya başladı. Zaten bizim şemsiye ve şezlonglarımız onlara engel değil. Şu anda plajda dört yerde kafes var. Onlara da elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu sene şemsiye ve şezlonglarımızda artış yapmadık. Parça başı 13 TL, bir şezlong bir şemsiye 26 TL” diye konuştu.
 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN