Çakıroğlu'ndan 104 amirale tepki 

Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu, 104 amiralin bir araya gelerek yaptığı bildiri ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Oda Başkanı Çakıroğlu, 'Hiçbir şekilde darbeciler bu ülkede demokrasiyi, istiklalimizi yok edemeyeceklerdir, bunu herkes bilmelidir. Aziz milletimiz bayrağını ve toprağını canından çok sevmektedir, her zaman devletinin bekası için hükümetiyle bir olmuştur, beraber olmuştur ve her türlü darbe vesayet girişimine kesin ve net bir şekilde cevap vermiştir' dedi. 

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde 104 amiralin bir araya gelerek yayınladığı bildirime tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu da yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek bildiriye tepki gösterdi. Çakıroğlu, açıklamasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir bütün olduğunu ve kimsenin bu bütünlüğü parçalama teşebbüsünde bulunamayacağını belirtti. 

Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu açıklamasında, “Sivil toplum kuruluşları olarak biz, dün olduğu gibi bugün de yarın da devletimizin ve milletimizin yanındayız. Geçtiğimiz günlerde 104 emekli generalin gece yarısı yaptığı açıklamayı hep birlikte izledik. Türk toplumu askeri darbelerden çok çekmiş bir millettir. Bir kişinin, bir mesele üzerinde fikrini belirtmesi demokrasi ve insan hakları çerçevesine meşru ve hatta teşvik edilen bir meziyettir. Çok seslilik ve farklı fikirleri zenginlik olarak görmek, toplumsal hayatın gelişmesi açısından önemlidir. Ancak askeri bir topluluğun emekli veya değil siyasi erki etki altına alıp toplumu galeyana getirecek fiillerde bulunması, açıklama yapması en demokratik ülkelerde bile eşine rastlanmayan ve ülkemiz gibi darbelerin esiri olmuş, başbakanın ve bakanların askeri emir komuta zinciri içinde asıldığı bir ülkede, kabul edilir yanı yoktur. Hiçbir şekilde darbeciler bu ülkede demokrasiyi, istiklalimizi yok edemeyeceklerdir, bunu herkes bilmelidir” ifadelerini kullandı. 

Açıklamasını sürdüren Çakıroğlu, “Aziz Milletimiz Bayrağını ve toprağını canından çok sevmektedir, her zaman devletinin bekası için hükümetiyle bir olmuştur, beraber olmuştur ve her türlü darbe vesayet girişimine kesin ve net bir şekilde cevap vermiştir. Bu, bundan sonra da böyle olacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Uluslararası anlaşmaların kazanç ve kayıplarının da bilgi ve bilincinde olan TSK, hiçbir görev ve sorumluluğu olmayan kişi veya kişilerin hırs, ihtiras ve şahsi emellerine araç yapılamaz. Bağrından çıktığı asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla içeriden ve dışarıdan her türlü fitne, fesat ve yıkıcı girişime rağmen gücüne güç katan TSK, egemenlik, bağımsızlık ve bekamız ile hak, alaka ve menfaatlerimizin korunmasını dikkat ve hassasiyetle, ölürsem şehit, kalırsam gazi anlayışı içinde kahramanlık ve fedakarlıkla başarıyla gerçekleştirmektedir. Peygamber ocağı olarak da bilinen TSK, Atatürk'ün de belirttiği gibi akıl ve bilimin ışığında, Anayasa çerçevesinde, sıralı amir ve komutanların emir ve komutasında, milletinin emrinde, görev ve sorumluluklarının bilincinde, daima görevinin başındadır. Toplumumuzun dinamiği Sivil Toplum Kuruluşları olarak biz, dün olduğu gibi bugün de yarın da devletimizin ve milletimizin yanındayız. Bağımsızlığımızın ve dimdik ayakta duruşumuzun sembolü hiç kuşkusuz millet olarak demokrasiye olan inancımızdır.  Bayrağımız, vatanımız ve milletimiz ilelebet var olacaktır. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
 

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN