Cadılar Bayramı kutlaması renkli görüntüler oluşturdu

Her yıl 31 Ekim'de kutlanan Cadılar Bayramı, Fethiye'de de kutlandı. Bu bayramın Amerikan ve Batı Avrupa'dan gelen bir Pagan geleneği olduğu belirtildi, İlginç kostümlerin giyildiği etkinlikte sokak hayvanları da unutulmadı.

PAYLAŞ

Fethiye’de yaşayan yerleşik İngilizler, Çalış Plajı’nda bulunan Nil Bar’da eğlenceli bir Cadılar Bayramı kutlaması gerçekleştirdi. Yabancılar, ilginç kostümleriyle dikkat çekti. Kutlamada, Cadılar Bayramı sembollerinden bal kabakları, çeşitli figür ve desenler herkesin ilgisini çekti. Kutlamadan elde edilen gelirin sokak hayvanları yararına kullanılacağı öğrenildi.

Katılımcıların giydikleri kostümler restorandaki diğer müşteriler tarafından ilgiyle karşılandı. Bazı vatandaşlar ilginç kostümlü yabancılarla fotoğraf çektirdi. Geceye katılanlar, müzik eşliğindeki ilginç danslarıyla geç saatlere kadar eğlendiler. Bu partiden elde edilen gelirin bir kısmının kısa adı HAYED olan Fethiye Hayvan Eğitim ve Destek Derneği’ne bağışlanacağı ifade edildi. 

Nil Bar Sahibi Öznur Göktaş yaptığı açıklamada, “Her yıl 31 Ekim’de olduğu gibi bu yıl da Cadılar Bayramı’nı ilçemizde yerleşik yaşayan İngilizler ile birlikte kutluyoruz. Değişik kostümler ve makyajları eğlenceli bir gece geçiriyorlar. Bu kutlamamızda en iyi kostümü de seçeceğiz. Geçen yıllara oranla daha kalabalık bir ortam oldu. Katılım oldukça güzel. Buradan elde edilen gelirin bir kısmı sokak hayvanları için HAYED’e bağışlanacak. Kış mevsiminde onlara yiyecek sağlamayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Kutlamaya katılan İngilizler de “Bu tür kostümler ve makyajlar çok hoşuma gidiyor. Bu yıl ki kutlamamıza daha fazla katılım oldu. Her yıl 31 Ekim'de kutlanan Cadılar Bayramı’nı Fethiye’de kutluyoruz. Cadılar Bayramı, Amerikan ve Batı Avrupa’dan gelen bir Pagan geleneğidir. Biz de ilginç kostümlerimiz ile bu etkinliği gerçekleştirdik. Böylece sokak hayvanlarına da yardım etmiş oluyoruz” dediler. 


 

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN