Büyük Samanlık Plajında Bayram Yoğunluğu

Fethiye'nin gözde plajlarından Büyük Samanlık Plajı Kurban Bayramında tatilcilerle dolup taşıyor.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması ile birlikte tatilcilerle dolan Fethiye’de, plajlarda nasibini aldı. Bayramın birinci ve ikinci gününde tatilciler Fethiye Kaymakamlığı tarafından Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine tahsis edilen Büyük Samanlık Plajına akın etti. Hava sıcaklığının 40 dereceyi geçtiği bayram günlerinde sıcaktan bunalan yerli ve yabancı turistler soluğu plajlarda aldı. Bazı tatilciler denize girerken, bazıları da güneşlenmeyi tercih etti. Kaliteli, uygun fiyatlı ve hijyenik bir hizmet anlayışı ile adından söz ettiren Büyük Samanlık Plajına tatile gelen vatandaşlar, plajı bir okulun işletmesinden çok memnun olduklarını belirterek, Fethiye’de gelinebilecek nadir plajlardan bir tanesi olduğunu ifade ettiler.  
YEŞİLİN VE MAVİNİN BULUŞTUĞU BİR YER
Tatilini değerlendirmek ve yüzmek için Büyük Samanlık Plajını tercih eden Fikret Çan, “Büyük Samanlık Plajına ilk defa geldik. Gerçekten çok güzel bir plaj… Yeşilin ve mavinin buluştuğu bir yer. Çocuklarla beraber iskeleden atlaması da oldukça keyifli… Girişte özellikle burayı kimin işlettiğini öğrenmek istedim ve okulun işlettiğini öğrendim. Okulun yönettiğini duyunca eğitime destek olması anlamında bir daha gelme kararı aldım. Fiyatları da makul… Plajın ne olduğu belli olmayan kişilere verilip, kazanç sağlanmasındansa eğitime katkı sağlayacak bir okulun işletmesi mükemmel bir olay” diye konuştu. 
ÖĞRENCİLER VE HALK İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR AVANTAJ
Büyük Samanlık Plajını tercih eden Berna ise, “Büyük samanlık plajı gerçekten çok güzel bir plaj… Ailelerin geldiği rahat bir yer. Temiz ve sakin. Daha önceki hali bayağı kötüydü. Köşklerin yarısı kırıktı. Şimdi ise çok daha güzel… Plajın mutfağı da çok güzel… Fiyatlar gayet uygun ve temiz. Mutfağı dışarıdan da rahatlıkla görebiliyorsunuz. İşletmeyi de Turizm Lisesinin alması iyi olmuş. Öğrenciler ve halk için çok büyük bir avantaj. Diğer plajlara bakıldığında tercih edilen plaj Büyük Samanlık plajı oluyor. Yerli halk içinde çok iyi…” ifadelerini kullandı. 
BÖYLE BİR PLAJ OLUŞTURMAK HER BABA YİĞİDİN HARCI DEĞİL
Eğitim yöneticisi olan Yakup Ekleme ise, ” Ülkemizin birçok yerini biliyorum ama burası çok istisnası bir bölge. Kelimelerin kifayetsiz olduğu bir yer. Bakir ve temiz. Böyle bir plajı milli eğitim bakanlığı içeresinde görmek takdire şayan. İl ve ilçe milli eğitim müdürü ve okul müdürü Alpaslan Bey ile çalışma arkadaşlarını kutlamak gerekir. Böyle bir yerde böyle bir plaj oluşturmak her baba yiğidin harcı değil” dedi. 

Onur Çadır

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN