Buğday hasadını geleneksel yöntemlerle yapıyorlar

Seydikemer İlçesine bağlı Yaka Mahallesi, Bağlımeşe mevkiinde engebeli ve dağlık yapısı nedeniyle biçerdöverin giremediği arazilerde buğday, arpa ve yulaf hasadı geleneksel yöntemlerle yapılıyor. Ellerine orak ve tırpanı alan köylüler elleriyle buğday hasadına başladı.  Arazi Sahibi Hasan Karcı, 'Arazi engebeli olduğu için biçerdöver giremiyor. Bizde eskilerde olduğu gibi orak ve tırpanla buğdaylarımızı hasat ediyoruz' dedi. 

PAYLAŞ
Buğday hasadını geleneksel yöntemlerle yapıyorlar
Seydikemer İlçesine bağlı Yaka Mahallesi, Bağlımeşe mevkiinde engebeli ve dağlık yapısı nedeniyle biçerdöverin giremediği arazilerde buğday, arpa ve yulaf hasadı geleneksel yöntemlerle yapılıyor. Ellerine orak ve tırpanı alan köylüler elleriyle buğday hasadına başladı.  Arazi Sahibi Hasan Karcı, “Arazi engebeli olduğu için biçerdöver giremiyor. Bizde eskilerde olduğu gibi orak ve tırpanla buğdaylarımızı hasat ediyoruz” dedi. 
Gerçek Fethiye Gazetesi - Onur Çadır

Seydikemer İlçesine bağlı Yaka Mahallesi, Bağlımeşe mevkiinde engebeli ve dağlık yapısı nedeniyle biçerdöverin giremediği arazilerde buğday, arpa ve yulaf hasadı geleneksel yöntemlerle yapılıyor. Ellerine orak ve tırpanı alan köylüler aşırı sıcak altında geleneksel yöntemlerle hasada başladı. Biçerdöverin giremediği dağlık köylerde çiftçiler buğday, arpa ve yulaf hasadını geleneksel yöntemlerle yapıyor. Yaklaşık 10 dönümlük alanda civar köylerden toplanan işçilerle buğday hasadı yapan arazi sahibi Hasan Karcı, “Yaklaşık 10 dönümlük arazimizi orak ve tırpanlarla biçiyoruz. Kenar mahallerden getirdiğim işçilerle hasat işlemini gerçekleştiriyoruz. Ellerimizle ayıklayıp, ambarlarımıza katacağız. Arazi engebeli olduğu için biçerdöver giremiyor. Bizde eskilerde olduğu gibi orak ve tırpanla kendimiz hasat ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN