'Bu eser bize bıraktığı miras değil, yaşatacağımız büyük emanettir'

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

PAYLAŞ

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bizlere bıraktığı fikir ve eserleriyle kalbimizde en canlı haliyle yaşıyor, sonsuza kadar da yaşamaya devam edecektir.
Atatürk ülkemize güneş, milletin önüne rehber oldu, çağdaş uygarlığa giden aydınlık yolları açtı. Tarımdan, sosyal hayata, siyasal hayattan insan haklarına, eğitimden sanayiye, hukuktan kültür sanata birçok alanda gerçekleştirdiği devrimlerle mucize yarattı. Akla ve bilime dayanan, bağımsız, çağdaş, barışa olan inancıyla temellerini attığı Türkiye Cumhuriyeti, O’nun en büyük eseri. Bu eser bize bıraktığı miras değil, yaşatacağımız büyük emanettir.
Aramızdan ayrılışının 82.yılında dünyanın saygı, Türk Milleti’nin varlığıyla onur duyduğu büyük önderimiz Atatürk’ü büyük bir özlem ve minnetle anıyorum. Atatürk fikirleri ve devrimleri ile bu topraklarda ilelebet yaşayacak ve yolumuzu aydınlatmaya devam edecek”

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN