Bozçelik Roman vatandaşların yaşadığı mahallelerde incelemelerde bulundu

Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik ve beraberindeki heyet Roman vatandaşların yoğun yaşadığı mahallelerde incelemelerde bulundu.

PAYLAŞ

İncelemelere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik, Roman Kültür ve Sahne Emekçileri Dayanışma Derneği Başkanı Gökhan Gedik, Muğla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Haney, Menteşe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Emine Ebru Bozçelik, Milli Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Zeliha Altıntaş katıldı.
Menteşe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünce Alan taraması ve Risk Haritalaması yapıldığını vurgulayan İl Müdürü Bozçelik, ”Özellikle engelli, yaşlı, kadın ve çocuk gibi dezavantajlı grubun sosyal risklerini tespit ederek, risklere yönelik projeler üreterek, ihtiyaç duyulan hizmeti adresinde sunmayı amaçlıyoruz” dedi.
Proje kapsamında 38.660 hanenin ziyaret edileceğini belirten İl Müdürü Bozçelik, “Oluşturulacak risk haritası bundan sonraki proje çalışmaları için de güncel ve geçerli bir veri kaynağı olacaktır. Roman vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı yerlerde toplumsal entegrasyonlarını sağlamak, Psiko- sosyal destek vererek, mesleki, sanatsal ve kişisel gelişimlerine yönelik bir merkez planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN