Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras konut kiralarına isyan etti

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kiralık konutlardaki fahiş fiyatlarla ilgili açıklama yaptı. Aras, konut kiralarındaki yükselmenin en büyük sebebinin günlük, haftalık, saatlik konutlarını 250-300 TL'ye kiralayanlar olduğunu söyledi.

PAYLAŞ
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras konut kiralarına isyan etti
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kiralık konutlardaki fahiş fiyatlarla ilgili açıklama yaptı. Aras, konut kiralarındaki yükselmenin en büyük sebebinin günlük, haftalık, saatlik konutlarını 250-300 TL’ye kiralayanlar olduğunu söyledi.
Gerçek Fethiye Gazetesi - Ferdi Yavuz

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da yaşanan konutlardaki yüksek kira fiyatlarına isyan etti. Aras, Bodrum’daki kiralık konutların fahiş fiyatlarıyla ilgili açıklama yaparak; “Bildiğiniz gibi, hiçbir nedenle izah edilemeyecek kadar yükselen konut kiraları konusundaki rahatsızlığımı açıkça belirtmiştim ve kiralık konut sahiplerine sizlerin huzurunda seslenerek, fahiş kira taleplerinden vazgeçmelerini talep etmiştim. Bugün bu konuda bir adım daha atarak, konut kiralarının akıl almaz rakamlara yükselmesindeki en büyük neden olan günlük, haftalık, hatta saatlik konut kiralama konusundaki düşüncemi sizlerle paylaşacağım ve ardından, yasaklanması için gerekli yasal girişimlerde bulunacağım.” Dedi.
“BODRUM’U SIRTINDA TAŞIYANLAR SOKAKTA KALMAK ÜZERE”
Aras’ın açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Ülkemizin birçok yerinde ve Bodrum’da günlük, haftalık, hatta saatlik bile kiralanmaya başlayan konutlar, kimlik bildirimi yönünden oluşturdukları asayiş riski, yasal konaklama tesisleri ile haksız rekabete girerek turizme darbe vurmaları ve neden oldukları vergi kaybı nedeniyle sadece Bodrum için değil, bulundukları her yer için, sakıncalıdır. Aylık en fazla 2 bin – 2 bin 500 lira civarında kira alınabilecek nitelikteki evlerini otel gibi işleterek, günlük 250 – 300 TL’den başlayan fiyatlarla kiralamaya başlayanların sayesinde Bodrum’u sırtında taşıyanlar, sokakta kalmak üzere ve biz, bu durumun seyircisi değil, engelleyicisi olmaya kararlıyız. Çünkü içlerinde kimin yaşadığı bile belli olmayan konut görünümlü saatli bombalar, bence Bodrum’da kesinlikle olmamalılar. Sizce?”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN