Birey Eğitim Kurumları Kadına Yönelik Şiddeti Kınadı

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in vahşice katledilmesinden ardından tüm Türkiye'de olduğu gibi Fethiye'de de kadına yönelik şiddet ve cinayetlere kınama eylemleri gerçekleştiriliyor. 

PAYLAŞ

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in vahşice katledilmesinden ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de kadına yönelik şiddet ve cinayetlere kınama eylemleri gerçekleştiriliyor. 

Fethiye Birey Eğitim Kurumları da bir eylem gerçekleştirerek, kadınlara yönelik şiddet ve cinayetleri kınadı. Okul idari merkezinde gerçekleşen kınama etkinliği Kurum Müdürü Ferhat Yellice’nin açılış konuşmasıyla başladı. 27 yaşındaki Pınar Güntekin’in vahşice katledilişini kınamak adına kız öğrencilere temsili olarak 27 karanfil takdim edildi. 

Daha sonra okulun Rehber Öğretmenlerinden Halide İnan kınama etkinliği ile ilgili bir konuşma yaptı. İnan konuşmasında, “Kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddet bugün dünyamızda en yaygın, süregelen ve yıkıcı insan hakları ihlalidir. Kadınlara yönelik şiddet tüm dünyada milliyet, etnik köken, nesil ve hiçbir toplum kesimini ayırt etmeksizin gerçekleşmekte; hayatlara mal olmakta ve toplumları parçalamaktadır. Her gün, tüm dünyada 137 kadın, eşleri, sevgilileri veya diğer aile üyeleri tarafından öldürülmektedir” şeklinde ifadeler kullandı.  

Açıklamasını sürdüren Rehber Öğretmeni İnan, “Toplumun tüm üyeleri olarak her birimiz, bu önlenebilir küresel musibeti (uğursuzluğu) durdurmak, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetin tüm biçimlerinden arınmış bir toplum oluşturma amacına ulaşmak için yardım edebiliriz. Dünya nüfusunun yarısını temsil eden kadın ve kız çocukları şiddet ve güvensizlikten uzak bir şekilde yaşayana kadar, eşit ve adil bir dünyada yaşadığımızı tam olarak söyleyemeyiz. Türkiye’de kadın cinayetlerine ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddete son verme çağrısında bulunan pek çok kurum, organizasyon ve bireylerin yanındayız.
Kadına şiddet uygulayıp rezil insan örneği olmayalım. Kadına şiddet, kadınların kaderi olmasın. Birey Eğitim Kurumları ailesi adına kadına şiddettin son kurbanı 27 yaşındaki Pınar Güntekin’in vahşice katledilişini kınıyorum ve onun anısına kız öğrencilerimize temsili olarak 27 karanfil takdim ediyoruz” diye konuştu. 

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN