Bin Liralık Yardım Vatandaşa Evinde Teslim Oldu

Bin liralık yardım vatandaşa Fethiye'de de evde teslim edildi. Vatandaşların yardım için PTT Şubeleri ile Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına akın etmesi üzerine bin liralık yardımların evde teslim edilmesi kararlaştırılmıştı. Fethiye'de de bin TL lik yardım, kolluk kuvvetleri ve bekçiler tarafından vatandaşların evlerine kadar götürülüp teslim edildi. Fethiye Kaymakamlığı önünden hareket eden İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı motorize Trafik ve Yunus ekipleriyle Jandarma ve bekçiler, 1663 kişiye biner TL'yi evde teslim etti.

PAYLAŞ

Fethiye'de Koronavirüs nedeniyle yapılacak bin liralık yardımlar vatandaşlara kolluk kuvvetlerince evlerinde teslim edildi. Koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahibi olan ailelere, 1000'er TL yardım yapılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un detaylarını paylaştığı yardımdan Fethiye’de, 1663 kişi yararlandı. İlk gün Fethiye’de de PTT önlerinde yaşanan yoğunluktan dolayı yardımın evlerde dağıtılmasına karar verilince, ekipler harekete geçti. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’in yaptığı düzenlemeyle ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine polis, jandarma ve bekçiler gitti. Mahalle muhtarlarının da desteğiyle adresler bulunup imza karşılığı yardımlar, vatandaşa teslim edildi.
Kaymakam Muzaffer Şahiner, “Bin TL lik yardımdan Fethiye’de 1663 vatandaşımız yararlandı. Yardımlar, kolluk kuvvetlerimiz tarafından teslim edildi. Şu ana kadar 900 kişiye teslim gerçekleştirilirken kalan vatandaşlara da kademeli olarak teslimatları yapılıyor” dedi. Vatandaşlar, evlerinde yapılan teslim nedeniyle yardımı getiren görevlilere teşekkür ettiler.

Erdoğan Karagöz

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN