Bilim dolu fuar

Milas Dr. Mete Ersoy Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte yapmış oldukları 20 projeyi bu yıl düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nda ilk kez görücüye çıkardı.

PAYLAŞ

Milas Dr. Mete Ersoy Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte yapmış oldukları 20 projeyi bu yıl düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkardı.

Milas Dr. Mete Ersoy Ortaokulu, proje yürütücülüğünü Gizem Derelioğlu’nun yaptığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışına; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Milas Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Müdürü İbrahim Türker Yaşoğlu, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında açılış konuşmasını yapan Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Müdürü İbrahim Türker Yaşoğlu "Okulumuz toplam 413 öğrencisiyle eğitim-öğretim yapmaktadır. Amacımız, öğrencilerimizi bir üst öğrenim olan ortaöğrenime çok yönlü, donanımlı bir şekilde hazırlamaktır. TÜBİTAK Bilim Fuarları, temel eğitimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak MEB’e bağlı okullarda düzenlenen bilimsel faaliyetlerdir. Okullarda gerçekleştirilen bu fuarlarla, ortaokul öğrencilerinin kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulmasını amaçlamaktadır. Bu fuarların amacı, öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktadır" dedi.

Öğrencilerin matematik alanında 3, sosyal bilgiler alanında 6, Türkçe alanında 2, fen bilimleri alanında 6, görsel sanatlar alanında 1, İngilizce alanında 1 ve teknoloji tasarım alanında 1 olmak üzere sergiledikleri toplamda 20 proje ziyaretçilere en tam not aldı.

Gerçek Fethiye

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN