BEŞKAZA AĞZI İLE FARKINDALIK OLUŞTURUYORLAR

Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu, dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen korona virüs salgınına farkındalık oluşturmak adına sıra dışı bir çalışmaya imza attılar. Kovid-19 tedbirlerini Beşkaza ağzı ile anlatan afişler hazırlatan platform, bu projesi ile Muğla genelinde adından sıkça söz ettiriyor.

PAYLAŞ

Muhabirimiz Fatih Dereli'nin haberine göre; Vatandaşların uyması gereken maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının Beşkaza ağzı ile yer aldığı afişlerde; “Hendene söle öte getsin”, Öte get bora gelme”, Gocaherif bıdırab durma maskeyi ağzına key”, Elini aazını yüdün mü woyn” ifadelerine yer veriliyor. Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu Başkanı Devrim Karakuş, Fethiye ve Seydikemer’de ziyaretlerde bulunarak; bu afişlerden hediye etti.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri ile Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Türkan’ı ziyaret eden Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu Başkanı Devrim Karakuş; proje hakkında bilgi aktardı. Amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunun altını çizen Karakuş, tedbirlerin önemine değindi.

Gerçek Fethiye

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN