Berber ve kuaförler açıldı

Korona virüsü ile mücadele kapsamında 21 Mart tarihinde kapatılan berberler ve kuaförler, Fethiye'de de hizmete başladı.

PAYLAŞ

Dost Gazetesi Muhabiri Fatih Dereli'nin haberine göre; Bu kapsamda Fethiye’de hizmet veren berber ve kuaför salonları sabahın erken saatlerinde kepenklerini açarak uzun bir aranın ardından müşterilerini kabul ettiler. Korona virüsü ile mücadele kapsamında berberlerde bir koltuğun boş bırakılarak sosyal mesafe kuralına uyulduğu görüldü.

Kovid-19 önlemleri kapsamında kapatılan kuaför ve berberler 51 gün sonra alınan önlemler ile açılıyor. Bu önlemler kapsamında, maske kullanılacak, salonlar cilt bakımı ve makyaj hizmeti vermeyecek. Erkek berberlerde ise sakal tıraşının bir süre için sadece makine ile yapılacağı kaydedildi. 

Fethiye’de berberlik yapan Gökhan Göksu yaptığı açıklamada, “Çok şükür müşterilerimiz ve bizler tekrar kavuştuk. Bu zor günlerimizde devletimizin büyük desteği oldu. Bu süreçte tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz” dedi. 

Berber Veysel Eksik, “Berberler olarak ekipmanlarımızın sterilizasyonuna ve kendi hijyenimize dikkat ediyoruz. Bir koltuk boşluk bırakarak çalışıyoruz” diye konuştu. Berber Ramazan Keskin, “Normalleşme sürecinde dükkanlarımızı açtık. Sakal tıraşı yaparken jilet kullanmıyoruz. Tek kullanımlık önlük kullanıyoruz. Hijyen kurallarına riayet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sibel Korgül Make Up Studio’dan Estetisyen Yeşim Üzerk, “Şu anda kapasitemizin yarısı kadar çalışıyoruz. Her bölüm bir müşteri alabiliyor. Bekleyen olarak da bir müşteriyi uygun görüyorlar. Saçla ilgili her şeyi yapabiliyoruz. Fakat estetisyenlik bölümümüzde cilt bakımı ve kalıcı makyaj yapamıyoruz. Manikür ve pedikürde tırnakları kısaltabiliyoruz fakat et alımı yapılamıyor” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN